Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretnék továbbtanu...

Külföldön szeretnék továbbtanulni (egyetemen)?

Figyelt kérdés
De nem tudom melyik suliba, hogyan kell elintézni a felvételit, és melyik országban lehet ingyen felsőoktatáson tanulni lehetőleg angolul? Ha valakinek van tapasztalata akkor irjon:) Előre is köszönöm!

2015. aug. 9. 00:56
 1/5 A kérdező kommentje:
És ne túl erős sulit:)
2015. aug. 9. 00:59
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha egyetemre szeretnél menni, akkor itt az ideje önállósodni, és magadtól beírni a keresőbe.
2015. aug. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. aug. 9. 01:24
 4/5 anonim ***** válasza:
több országban is ingyenes a felsőoktatás (skandinávokban is ha jól tudom, Austriában bizonyos feltételek mellett, UK-ben ugyanígy ...), azt hiszem, Hollandiában is, csak azt nem tudom, hogy külföldiek esetén hogy működik ez ... tényleg neked kell kinyomoznod, na meg az csak az egyik dolog ám, ha sikerül elintézned egy ingyen-egyetemet, de a megélhetés legalább egy igen magas tandíj összegét el fogja vinni ... Sztem nézz inkább valami ösztöndíjat, ahol biztosítanak koleszos szállást és még havi pénzt is (létezik ilyen, tudok példát az USA-ban is, Hollandiában is, Dániában is, és tuti h más országokban is).
2015. aug. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
UK-ben csak Skóciában ingyenes az első diploma. Többi helyen van tandíj, de fel lehet venni diákhitelt, aminek elég kedvezőek a feltételei. Megélhetés drága, de suli mellett simán lehet dolgozni, abból meg el tudod magad tartani. UK-be a hhtp://ucas.com oldalon keresztül kell jelentkezni, itt tudsz böngészni az egyetemek és kurzusaik között is. Én most megyek ki majd Londonba tanulni, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen segítek :)
2015. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!