Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gimnázium után mit kell...

Gimnázium után mit kell tennem ahhoz, ha külföldi egyetemen szeretnék továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Németet, Angol és Franciát tanulok, ezek a nyelvterületek jöhetnek számításba.

'Természetesen'én is az Angollal és Amerikával szimpatizálok legjobban, de bármit meghallgatok, ha valaki tanult külföldön, akár élményeket, tanácsokat, ügyintézést, szóval mindenre kíváncsi lennék. Esetleg, hogy lehet-e már most rá készülni? (2 évem van még itthon)

Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. ápr. 7. 04:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Felvételizned kell - részleteket pedig megtalálod a kívánt egyetem honlapján.


meg tegyél el hozzá pénzt. Sokat :)

2014. ápr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akárhol is akarsz tanulni, az nagyon drága lesz - de az USA-ban pedig főleg. Nézelődj adott szakokat adott egyetemeken. A legtöbb esetben minden egyetemen változó a követelmény felvételi során, szóval érdemes böngészni a netet, a honlapokat.
2014. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak országok, ahol ingyenes a felsőoktatás, például Skóciában - angol nyelvterület. Az eduline.hu-n sok cikk van külföldi felsőoktatással kapcsolatban, van olyan is, ami leírja, hogy hol lehet ingyen egyetemen/főiskolán tanulni. Persze a megélhetéshez kell pénz, de magáért az oktatásért nem kell fizetned. :)
2014. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a kinti felvételihez alapkövetelmény a IELTS nyelvvizsga. azt tedd le minél előbb
2014. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most végzek, az egyik osztálytársam Dániában fog egyetemre járni (tanulni angolul fog). Igazából semmi különöset nem tett érte, csak jól írta meg az önéletrajzát, motivációs levelét (bár néha rézt vett cserediák programokban pl.). Szerintem (jövőre) az Educatio kiállításon érdeklődj, nagyon sok külföldi egyetem szokott ott lenni.
2014. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!