Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Pszichológia külföldön?

Pszichológia külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval Kriminálpszichológus szeretnék lenni, és külföldi egyetemen szeretnék továbbtanulni. Az lenne a kérdésem, hogy például az Egyesült Királyságban, a skandináv országokban és Dániában hogy működik az egyetemi felvételi, a pontozások, stb...

Még van 2,5 évem érettségiig, mely tantárgyakból lenne előny emeltezni? És az (érettségi) bizonyítványt azt le kell fordíttatni angolra?

Mesterképzést azt Liverpoolban szeretnék majd végezni, úgyhogy erről is várok hasznos információkat.


Ami a nyelveket illeti, angolul es olaszul beszélek B2+ os szinten. Ezt folyamatosan fejlesztem es felsőfokú nyelvvizsgát fogok lerakni. Emellett érdemes lenne egy harmadik nyelv, vagy csak időpocsékolás lenne? Ha érdemes akkor milyen nyelv lenne az?


A HASZNOS válaszokat előre is köszönöm!


17/L



2015. aug. 20. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
A pszichológia szakhoz külföldön pszichológiából is kell érettségizned.
2015. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként külföldön semmit nem érnek a B2-es nyelvvizsgáid, TOEFL vagy IELTS vizsga kell.
2015. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondom, hogy Dániában elfogadják a TELC B2-őt.
2015. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És hogy lehetne pluszban pszichológiából érettségizni?

Egyébként mindkét nyelvből fogok nemzetközi, felsőfokú nyelvvizsgát tenni. Még szeretnék válaszokat kapni! :)

2015. aug. 20. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
Iskoládban kell jelentkezni, hogy szeretnél pszichoból érettségizni. Többet sajna nem tudok, de úgy gondolom, hogy át fognak majd küldeni felkészítő órákra a városod egy más intézményébe, ahol tanítják ezt a tárgyat).
2015. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Es Debrecenben hol tanítják? Esetleg a dienesben?

Amúgy köszi a válaszodat! :)

2015. aug. 20. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha olyan szakot nézel, hogy Criminology with Criminal Psychology, nem kell pszichológia érettségi. A ucas.com-on meg is tudod nézni, hogy mik az adott egyetem felvételi követelményei, érdemes azt böngészni.
2015. aug. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem pszichológiára és nem mesterképzésre járok de egy hét múlva kezdek a liverpooli egyetemen undergraduateon ha valami érdekel azzal kapcsolatban :)
2015. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!