Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Londonban tudnátok jó középisk...

Londonban tudnátok jó középiskolákat mondani, amelyekben van lehetőség biológiára és kémiára orientálódni?

Figyelt kérdés

Most (2015) szeptemberében kezdeném itthon a középiskolát,viszont úgy adódott hogy feltehetőleg félév környékén Londonba költözünk a családommal,ezért sürgősen meg kell találnom magamnak a megfelelő gimnáziumot.Ami az általános iskolámat illeti,erős kéttannyelvűben végeztem,és az itteni gimnáziumom is ezt a szintet vitte volna tovább,tehát az angol tudásom nagyjából B2-es szinten van.Számos oldalt kutattam fel a témával kapcsolatban,de sehol sem találtam választ a kérdéseimre,melyek az alábbiak:

- Tehát ahogyan azt leírtam az előbbiekben,Londonban szeretnék olyan erős középiskolát találni,amelyben van lehetőség felvenni a biokém szakot.Tudnátok felsorolni iskola neveket? ( A legfontosabb!).

- Ha sikerül megtalálnom a középiskolát,hogyan folyik az átvétel? Mely eredményeimet kérik hozzá? A kilencedikesekhez tennének be? (Ez fontos,semmiképp sem szeretnék évet ismételni)

- Aki hasonlóan kint tanul,mennyire volt nehéz kezdetben áthangolódni a nyelvre,mennyire nagy az angolt anyanyelvi szinten beszélő diákok előnye,és milyen nehéz jó jegyeket szerezni (hozzájuk mérten)?

- A tesztek mennyire térnek el az itthoniaktól? Úgy hallottam,hogy ők multiple-choise szerkezetű dolgozatokat írnak.Valamint a zárótesztekről is kérdeznék,azok a féléves/év végi tananyag teljesét kérdezik ki? Egyáltalán létezik ilyen,vagy félreinformálódtam?

- A középiskola elvégzése után milyen "érettségit" tesznek ott a diákok?

- A középiskolám elvégzése után orvosi egyetemre kívánok felvételizni,amihez tudomásom szerint MCAT ( Medical College Admission Test)is szükséges,kíváncsi lennék a teszt tartalmára,bár ez már elég komplex és előrehaladott kérdés,örülök ha legalább az előbbiekre tudnám meg a választ.



Mint az látszik,sajnos egyenlőre fogalmam sincs a Britt oktatási rendszerről,ezért nagyon megköszönném a felvilágosítást olyanoktól,akik jártasak a témában.Ha esetleg van még valami más,ami merőben máshogy történik az iskoláztatásban mint itthon,és kihagytam volna a kérdéseimből,kérném legyetek szívesek megemlíteni.Előre is nagyon hálás vagyok a hasznos és értelmes válaszokért!



2015. aug. 26. 18:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!