Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországi integrációs...

Németországi integrációs iskolákról/osztályokról bevándorló gyerekeknek van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nem rég költöztünk ki, és iskolaválasztásnál elküldtek minket egy ilyen iskolába, mondván hogy először tanuljak meg németül. Be is iratkoztunk oda de volt ismerősünk aki azt mondta hogy fölösleges, évveszteség stb. Valakinek volt már ezzel kapcsolatban tapasztalata? Mennyire hasznos, tényleg meg lehet-e tanulni folyékonyan németül egy év alatt?

16/L



2015. aug. 29. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem nyelvtanár vagy, vagy nincs istenadta tehetséged hozzá, akkor nem fogsz 1 év alatt folyékonyan. Vagy lehet hogy folyékonyan de irtó rosszul. Én elég sok németet atanultam otthon, még az 5. év után is néha kicsit el kell gondolkoznom hogy keressem a szavakat.De azt mondom, a 2. év után kezdtem el magabiztos lenni.


Az ilyen iskolákkal az a baj, hogy hiába akarsz, tele van kandősök gyerekeivel, akik közt szintén biztos van értelmes, de a többség kényszerbpl van ott, és nem is igazán akar, és ők lehúznak.


A legjobban úgy tanul meg az ember, hogy mindig próbálni kell beszélgetni, elfogadni ha kijavítanak. Vitatkozni ha hülyeséget mondanak. (pl. nekem is egy kolegám osztani akart észt hogy mit hogy mondunk városnál és cégnévnél, de nem tudta hogy Khala város vagy cég.:D) De ez szint nálam kb. a 3. évben volt.


Egyébként sok olyan holtpont van ahol az ember azt hiszi hogy többre már nem képes, de aztán mindig tanul valami újat, mindig van feljebb.

2015. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Remélem sikerülni fog, nagyon bízom benne mert szeretem a nyelvet és itthon is a családdal sokszor gyakorlunk, hogy hogyan kell eztmegezt megkérdezni stb. :)
2015. aug. 29. 10:37
 3/3 kupak123456789 válasza:
Mi is nem rég költöztünk ki és én se beszélek teljesen németül...(sőt)..Én azonnal egy normál osztályba megyek mert ilyen korban,mint én kb. teljesen mindegy.Adtak 3 hónapot,hogy megtanuljak.megtanuljak. Végül is folyékonyan 1 év alatt nem hiszem,hogy megtanulsz de annyira biztos,hogy megértesd magad. :)
2015. szept. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!