Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Németországban tényleg csak...

Németországban tényleg csak született német lehet tanár, tehát bevándorló nem?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Igen, Annál is inkább,mert ott kell a diplomát megszerezned.Sőt,egy született német sem biztos,hogy taníthat másik tartományban,mint ahol végzett. A tananyag ugyanis nem mindig azonos a különböző tartományokban.

Nem az a lényeg,hogy született német legyen,de német állampolgárnak kell lennie.

2011. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy nyelvtanárnál is fennáll, hogy más a tananyag?
2011. okt. 14. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Az én volt némettanárom tanított kint Németo-ban egy év erejéig ,de az valami ösztöndíj féle volt. Nem német állampolgár egyébként. Mondjuk én valahol igazságosnak érzem, képzeld, ha idejönne egy külföldi és magyart akarna nekünk tanítani, úgyhogy semmilyen magyar származása nincs, csak tanulta a nyelvet. Kicsit érdekes lenne :)
2011. okt. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na oké, persze, de pl. angolt/franciát/olaszt miért ne taníthatna?
2011. okt. 15. 13:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ja bocsi, azt hittem, hogy csak németre érted :D szerintem azt lehet tanítani, de mondom van ilyen ösztöndíj lehetőség tanároknak, nézz utána, hátha akad és , ha beválsz lehet ott is maradhatsz :)
2011. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
ez nem igaz!! A rokonaim, egy hazaspart kint elnek Munchenbe es mind a ketten gimnaziumi tanarok(fizika, informatika). Magyarorszagon szulettek, itthon vegeztek egyetemet, 30 eves fejukre mentek ki.
2011. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, én furcsálltam volna, ha nem lehet, hiszen elvileg ez az EU egyik alapja, a szabad munkaerőmozgás.
2011. nov. 6. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felveszik (megnem teljesen kezdő)..
2013. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tomikaf1 válasza:
100%
Ez HÜLYESÉG a matek tanárom Vietnámi
2013. dec. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Ez totál hülyeség:DD

A bevandorlok is tanithatnak

2014. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!