Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyek a legjobb amerikai...

Melyek a legjobb amerikai egyetemek? Hogyan lehet bejutni oda, valamint mennyi a tandíj? Melyik szakokra érdemes menni?

Figyelt kérdés

Elég hogy ha megírom a SAT ot, vagy kell hozzá más is? milyen nyelvvizsga papír kell?


válaszotokat előre is köszönöm.



2015. okt. 26. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Amerikai egyetemekre a TOEFL a beugró nyelvvizsga. Sok jó egyetem van, attól függ milyen szakon szeretnél tanulni.


A legjobb egyetemek a következők:

Harvard, Yale, Princeton, MIT, Caltech, Stanford, Berkeley, Univ of Chicago, Johns Hopkins, Cornell, Univ of Pennsylvania, Columbia, OCLA, Duke, BYU, UCSD...


Egyáltalán nem biztos, hogy az a jó, aminek jó neve van. Amiket felsoroltam, jók és híresek, de lehetnek egy-egy szakon más egyetemek is nagyon jók.


Olyan szakra érdemes menni ami érdekel, amiben tehetséges vagy, amit szívesen csinálnál.


Ez a honlap hasznos lehet:

[link]

2015. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

MIT a 2015-16os tanevre $63250

ebben benne van a tandij, a szallas, a kaja es a konyvek

2015. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És sportoló vagyok , eléggé jó eredményekkel , egy vilagbajnoki 1-8 al ha felvesznek ösztöndíjjal, akkor mennyi a tandíj?
2015. okt. 27. 16:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy a sportösztöndíjaknál hogyan van a tandíj,szerintem elengedik,de nem akarok hülyeséget mondani...az viszont biztos,hogy nem mindegy milyen sportágban vannak jó eredményeid...ha valami olyanban,ami nem érdekel senkit se,akkor az amerikaiak is leszarják. Mondjuk egy atlétikai vb,vagy eb címmel már elég jó esélyed lenne,de egy nem olimpiai sporttággal kevésbé (mondjuk kötélhúzás).
2015. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!