Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Végzős vagyok. Felkeltette a...

Végzős vagyok. Felkeltette a figyelmem az Au Pair "program". Főként Anglia, USA ( mert a német nem igazán megy. ) Hogy induljak el? Esetleg vélmények, tapasztalatok? 20/F

Figyelt kérdés
2015. nov. 1. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Au pair-nek inkább lányok szoktak menni, szóval lehet, hogy fiúként hátrányból indulsz.
2015. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerezz minél több tapasztalatot és referenciát. Ez lányoknak is fontos, fiúként pedig még nehezebb dolgod lesz. (Tapasztalat nemcsak az lehet, hogy vigyázol az unokaöcsédre, vagy a szomszéd kisfiára, én úgy vettem észre, hogy nagyon tetszett a családoknak pl. az, hogy én kórházi gyerekosztályon önkénteskedtem.)

Ha írsz valakinek, nyugodtan kérdezz, de ne azt, hogy hány négyzetméter a szobád, hanem pl. mit szeret a gyerekük csinálni, van-e valamilyen betegsége, ha pl. látod, hogy vallálosak, kérdezz rá, hogy milyen szinten gyajorolják, stb amiből látják, hogy tényleg a gyerek és a család élete érdekel.

A jogsi is nagyon sok helyen előny, és lehet, hogy ez egyértelműnek tűnik, de más au-pairek profilját látva már nem vagyok biztos benne: NORMÁLIS profilfotó. Nem olyan, amin buli után részeg vagy. Nem kell feltétlenül gyerekkép, szerintem ne is igazolványkép legyen, egy normális, hétköznapi kép.

Ha levelezel valakivel, interjúra mész, szintén normálisan, közvetlenül beszélj, nem az angol királynő előtt kell megszólalnod, ha felvesznek, te is a család tagja leszel.

Ha pedig találkozol velük, (akár csak egy interjúra is), vigyél nekik valami apróságot (a gyereknek/gyerekeknek külön), ami esetleg hungarikum is lehet.


Sok szerencsét, ha sikerül, felejthetetlen élményben lesz részed!

2015. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Nem kell feltétlenül gyerekkel kép.
2015. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!