Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy működik a tanulói jogvisz...

Hogy működik a tanulói jogviszony ideiglenes megszüntetése?

Figyelt kérdés

Londonban szeretnék tanulni nyelvi iskolában 6 hónapot.

2016. szeptembertől szeretném elkezdeni ott a sulit. Addigra 17 éves leszek.

Hallottam olyanról hogy meg lehet azt csinálni, hogy a jelenlegi iskolában megszüntetem a tanulói jogviszonyomat egy időre, és külföldön (is) beiratkozhatok egy iskolába. Ezt azért szeretném nagyon, mert legjobb barátnőm Londonban él, és nagyon jó lehetőség lenne arra, hogy az angolomat fejlesszem, mert itt a suliba nem igazán kapom meg azt a nyelvi tudást amit szeretnék..:S

Az lenne a kérdésem, hogy ha pl. 2016. szeptember 1-től megszüntetem fél évre a magyarországi tanulói jogviszonyomat, akkor a fél év letelte után automatikusan visszamehetek a jelenlegi iskolámba? Vagy hogy működik ez?



2015. nov. 5. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarod szüntetni a tanulói jogviszonyodat, a londoni iskolából kapott befogadó nyilatkozatot bemutatod az iskoládban, és azzal kiiratkozol. Megpróbálkozhatsz visszairatkozni, de miért volna kötelessége az iskolának visszavennie? Csak arra van lehetőség, hogy magántanulói státuszt kérsz a magyar iskolában, így nem kell bejárnod, de a jogviszony sem szűnik meg.

Amúgy a fél éves londoni kiruccanástól ne várj csodát, ami a nyelvtudást illeti.

2015. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha 2017. szeptemberétől mennél ki, miután leérettségiztél?
2015. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a terv, hogy érettségi után itt maradok még egy évet, hogy meglegyen a szakmám,és utána kiköltöznék.
2015. nov. 8. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én voltam kint Londonban két hónapot egy nyelvtanfolyamon. Nagyon jó volt, nagyon élveztem, jó barátokat szereztem, de úgy igazából amit a tanfolyamon tanítottak, azt ugyanúgy sokkal olcsóbban egy magyarországi nyelviskola is meg tudta volna tanítani, pláne ha sikerül anyanyelvű tanárt találni. Ezt azért mondom, mert nem biztos, hogy érdemes fél évet kihagyni a suliból érettségi előtt emiatt. Illetve azt nem is írtad, hogy szeretnél-e kint nyelviskolába járni, csak azt, hogy fejlesztenéd az angolodat. Ez meg amiatt necces, mert ugye a barátnődnél fogsz lakni, akivel nyilván magyarul fogsz beszélni, tehát angol anyanyelvűvel maximum a sarki boltban fizetéskor fogsz társalogni két szót. Mondanám, hogy elmehetsz bulizni vagy a pub-ba ismerkedni, de 17 évesen nem fognak beengedni sehova. Vagy nézheted az angol tévét, de ahhoz meg nem kell kimenni Angliába.


Szóval az én javaslatom az, hogy ezt a féléves kiruccanást felejtsd el, helyette fejleszd a nyelvtudásodat otthon. Ha jól számolok még kb 2 és fél éved van a tervezett kiköltözésedig, nos ez alatt bőven el lehet jutni önszorgalomból a felsőfokig is. Ha befizetsz egy nyelvtanfolyamra akkor meg pláne. Nézzél filmeket angolul, vagy még jobb ha tv-műsorokat, olvass angolul könyveket. Két év alatt rengeteg minden rád ragad így. Sokkal több, mint fél évig semmit nem csinálni, csak ott lenni az anyanyelvű környezetben.

2015. nov. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a hosszú választ!

Szeretnék Londonba nyelviskolába járni, de azért egyetértek Veled valamilyen szinten.

2 éve angol sorozatokat meg filmeket nézek. Az a legfőbb bajom,hogy a szavakat úgymondva be kéne magolnom, amihez én lusta vagyok.. Itt az iskolába meg a tanát azt mondta hogy nem kell azzal foglalkoznom amit az osztály csinál órán, hanem csináljam a TELC-es feladatokat.

Ez szép és jó de nem igazán fejlődök így. Nincs értelme.

2015. nov. 11. 23:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hallgass a válaszolókra. Én jelenleg is kint vagyok Angliában nyelviskolában. 4hónapja vagyok itt, és mérfoldekkel jobb az angolom. Én csak ajánlani tudom. Persze iskolától is függ.
2016. jan. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem ne hallgass a válaszolókra."


- Mert ugye azt volt a kérdés, mennyivel lesz jobb az angol tudása? Nem véletlenül a jogi vonzatát feszegettük?

Oké, hogy jobb az angolod, de magyarul ne felejts el, jól jöhet még.

2016. jan. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!