Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nem tudom eldönteni hogy mi...

Nem tudom eldönteni hogy mi legyek de mar faktot kell választanom?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok es pályaválasztás elott állok, van meg kb. 4 hónapom eldönteni, hogy mihez is akarok kezdeni magammal. Tehát szeretem a matekot, a rajzot, a nyelveket (angolul, olaszul es franciául tanulok), a fizikát. Nagyon jól rajzolok, általában címlapokat es embereket rajzolok. A fényképészethez is értek. Valami olyan szakmát szeretnek, amivel jól lehet keresni es piacképes. Gondolkodom a marketingen meg hasonlókon de igazság szerint nem tudom ezeknek mi a munkájuk. Érdekel meg az újságírás is, de nem tudom ez mennyire keresett szakma. A konyhában is otthon vagyok de nem lennék Szakács mert nem mindent vagyok hajlandó elkészíteni, stb...

Külföldön szeretnek továbbtanulni es a későbbiekben Angliában élni. Angliában milyen szakmákbol van hiány illetve mennyire nehéz egy középvezetői állást megkapni külföldiként? Ahhhh segítsetek!!!



2015. nov. 7. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Szép gondolatok, de egyelőre egy átlagos 17 éves vagyok, akinek láthatóan gőze sincs a munkáról. Vegyél föl faktot abból, ami jól megy és szívesen foglalkoznál vele plusz órában. Aztán egy év múlva térj vissza a kérdésre.
2015. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jo csak mi lesz ha utána mégsem azt akarom? Tényleg nem tudom es mostmár mindenki csak sürget, hogy na na na mi leszel, hova mész tovább..... Es amugy azt se tudom hogy melyik szakmában mit csinálnak az emberek. Például mit csinál egy sajtóreferens, vagy egy üzletember.... Es ez a baj. :(
2015. nov. 7. 17:41
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Mi lesz? Mégis mi lenne? Semmi. Miért döntetné el egy életre a sorsodat, milyen faktot választasz?

Én annak idején angolt és magyart csináltam. Elvégeztem egy egyetemet. Most 10 évvel az érettségi után informatikát tanulok. Mi akadályozna benne?

2015. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nem tudod, ki mit csinál a szakmában, az ne zavarjon. Azt döntsd el, Te mit csinálnál, és ehhez keress szakmát.
2015. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen érdeklődéssel mindenképp mérnöki irányba lenne érdemes elmozdulni. Vedd fel a matekot és a fizikát faktnak, aztán majd kitalálod. Ami elég rajzolós az pl. az építész és az ipari termék és formatervező, de ezek mondjuk nem keresnek annyit mint pl. egy gépész.
2015. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Esetleg a vendéglátás? Mennyit kereshetnek például szállodai managerkent? Vagy epiteszmernokkent vagy belső építészként? Amugy az nem baj ha csak sima kettanos gimibe járok es nem valami szakiskolába? Amugy meg érdekes a légi irányítás is de nem szeretnek rendszertelenül dolgozni. Kell egy napi rutin. Amugy meg az újságírás is érdekel. Meg az arculat fejlesztés (PR).... Ezek mennyire tudnak megélni?
2015. nov. 7. 18:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól megy a matek és a fizika, akkor szerintem is valamilyen mérnöki pályát célozz meg. Mindig keresnek mérnököket, és a fizetés is jó általában.

Mellette (ha lesz időd és energiád) tanulhatsz nyelveket, rajzolhatsz, fotózhatsz... ezeket könnyebb autodidakta módon fejleszteni, a továbbtanuláshoz mindenképp a mérnöki vonalat javasolnám.

2015. nov. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban azt válaszd, ami éppen jól megy és szívesen csinálod. A fakt nem egy életre való elhatározást jelent. Csináld ami jön, fiatal vagy még. Nem is kell tudnod már ekkor, hogy mit is szeretnél. Hidd el, később sem lesz késő változtatni, akár egyetemet is válthatsz. Saját tapasztalat. A lényeg, hogy mindig csináld azt, amit szívesen csinálsz! Elsősorban ne a pénz hajtson, hanem ez. Akkor jön a pénz is, de ha csak arra koncentrálsz, akkor minden egyes nap búval b***ottan fogsz dolgozni járni, ami rontja a teljesítményedet és életminőségedet. Megéri? Nem hinném... Szóval nyugi, válaszd amit szeretnél, és ne agyald túl, mert igazából a fakt semmit sem jelent.
2015. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Bob the builder ***** válasza:

"de nem szeretnek rendszertelenül dolgozni. Kell egy napi rutin. Amugy meg az újságírás is érdekel. Meg az arculat fejlesztés (PR)"

Akkor menedzser ne legyél mert azok ha verseny szférában vannak, baromira rendszertelenül dolgoznak. Pl az enyém van hogy reggel 7 kor kezd és sosem megy haza 15 kor haza volt olyan , hogy 22 ig ott volt. Most is ez lesz karácsonykor.

A PR, nem arculat fejlesztés hanem public relations, sajtó referens ha így jobban tetszik.

2015. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És akkor mit tudnál javasolni? Érdekel meg az építészet, a táplálkozás, sport... Nem tudom tönkre kétségbe vagyok esve mert mindenki csak sürget hogy döntsék mar végre.
2015. nov. 8. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!