Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre választanom kell,...

Jövőre választanom kell, milyen irányba szeretnék továbbtanulni. Sajnos nem tudom eldönteni. Írnátok tippeket? Vagy egyszerűen a véleményeteket!

Figyelt kérdés
1.-től fogva kitűnő tanuló vagyok, számos versenyre járok. A humán tantárgyak érdekelnek inkább, de a matek is közel áll hozzám. Jövőre, 8-ban el kell dönteni milyen iskolát válasszak. Sokat beszélünk róla szüleimmel is, és nagyon foglalkoztat ez a kérdés. Kiskoromtól fogva tanár szeretnék lenni, és bevallom most sem idegen számomra ez a szakma:) De azt mondják, a tanárok nem jól keresnek. Történelem terén és nagyon tájékozott vagyok, és a nyelveket is imádom.Segítsetek, adjatok ötleteket, mi lehetnék, merre tovább?:)

2013. jan. 4. 08:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja,és a kommunikáció, média is érdekel, de azt is tudom, hogy manapság mindenkit ez hajt.
2013. jan. 4. 08:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Államilag alkalmazott tanárok fizetése tényleg alacsony, viszont magán iskolákban (pl nyelvtanárként) már más a helyzet. Ha tényleg tanárként szeretnél majd elhelyezkedni, csináld az ennek megfelelő iskolákat.
2013. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyelvtagozatos gimnáziumba kellene menned. Ott tanulhatnál nyelve/ke/t, lenne 4 éved, hogy eldönthesd merre akarsz továbbmenni és meglenne a lehetőséged a továbbtanuláshoz is.
2013. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
én is a gimnáziumot ajánlom.. onnan mehetsz főiskolára vagy egyetemre is :)
2013. jan. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat:) Igen, a nyelvtagozatos, vagy 2tannyelvű gimnázium nekem is nagyon tetszene, csak az a baj, hogy a környékünkön, 1 igazán jó gimnázium van, és ott nem oktatják olyan igényesen a nyelvet, inkább a matekra koncentrálnak. Ha kollégiumban laknék, vagy tömegközlekedéssel járnék iskolába, nem lenne kényelmes, de én kibírnám:) A szüleim nem nagyon örülnének neki. De van azért még idő eldönteni. Egyébként Jász-Nagykun-Szolnok megyében lakom, Jászberény közelében. Tudtok olyan Gimnáziumot a közelünkben, ahol jól oktatnak idegen nyelvet? És most nem feltétlenül, Jászberényre gondolok:)
2013. jan. 4. 10:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez még nem olyan nagy mérföldkő, lényegében bármit választhatsz, hisz ez nem fogja csak minimális mértékben befolyásolni, hogy majd mikor egyetemre mész mi lesz. A tanári munka szép elhívatás, de mocskos munka valóban kevés fizetéssel, persze ha egyetemi szinten akarsz tanár lenni az megint más, ott a fizetések is sokkal jobbak és maga tanítás is más. Ott már nem kell nevelni, csak tanítani. Persze ez még soká lesz, de én mindenképp ezt javaslom, ha tanári szakirányba akarsz menni. Az meg, hogy milyen tanár akarsz lenni, majd eldől, ennyi idő alatt nagyon sok minden megváltozhat. Amúgy a nyelvi iskolák jó ötletek, az sose árthat és ezzel is csak a saját dolgodat könnyíted, mire oda érsz a felsőoktatáshoz.

(Mellékesen megjegyzem, hogy jó látni olyan embereket, mint te, akik ebben a korban nem szarják le magasról a jövőjüket és akarnak valamit kezdeni az életükkel. :) )

2013. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen.:)Igaz, nem olyan nagy dolog egy gimnáziumot kiválasztani, de igen, engem érdekel a jövőm. És már most megszeretném tervezni:) De neked is köszönöm a válaszod!
2013. jan. 4. 13:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként az a baj, hogy engem a tanárságon belül, talán a gyerekek nevelése érdekel. Szóval egyetemi tanár biztos nem leszek. Mondom ezt még most, de ki tudja mit hoz a sors!:)
2013. jan. 4. 13:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Az úgy más persze, akkor nem igazán tudom, hogy mi lenne így az aranyközépút ahhoz, hogy jó fizetéssel tudj ilyen munkát végezni. Talán más országokban jobban megbecsülik a tanárokat.
2013. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!