Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban tanulnék tovább?

Németországban tanulnék tovább?

Figyelt kérdés

Most vagyok a gimnázium utolsó évében, és jövőre egyetemet kell választanom. A BME -vel semmi bajom nem lenne, de én nem akarok Magyarországon tovább élni. Hogy miért, ebbe most nem mennék bele. Vagy ha nem is Németországban, egy ingyenes egyetem kéne. Angol középfokomat nem sokára megszerzem, de ezt szeptemberig képes vagyok társalgási szintre fejleszteni kb.

Kérdéseim akkor így, pontokba foglalva:

(informatikai egyetemre akarok menni)

1) Németország vagy más ingyenes nyugati ország ?

2) És hogy tudok elhelyezkedni ott?

Előre Köszönöm.



2015. dec. 25. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:

#1. Nemetorszagban

[link]


#2. [link] /studieren/bewerben/eu-buerger/

2015. dec. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Németországban angol képzésre menni?

A társalgási szint közel sem elég ahhoz, hogy Te megértsd az előadásokat.

2015. dec. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tűnik.
2015. dec. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Nemetorszagi tovabbtanulas feltetele egy nagyon komolyn nemet nyelvvizsga meglete. Neked az nincs, ugyhogy felejtsd el.
2015. dec. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Németország abszolút ajánlott hely továbbtanulás szempontjából, ingyenes, vagy közel ingyenes az oktatás, és van olyan jó minőségű, mint olyan helyeken, ahol rengeteg pénzt kifizettetnek veled (nyilván egyetemtől is függ azért).

Angol nyelvű képzés egyre több helyen van, bár mesterképzéseken gyakoribb. Mindenesetre ha találsz ilyet, egy középfokú nyelvtudással teljesen vállalható (ha az tényleg középfok, és nem csak egy papír). Szaknyelvet, előadásokat hallgatni egyébként szerintem sokkal könnyebb sokszor, mint hétköznapi társalgásban választékosan és kifejezően kommunikálni.

Elhelyezkedés szempontjából informatikai végzettséggel jók a kilátások (mint amúgy mindenhol máshol is).

2015. dec. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Elhelyezkedés szempontjából informatikai végzettséggel jók a kilátások (mint amúgy mindenhol máshol is)."


Elhelyezkedes szempontjabol Nemetorszagban jo, a fizetes kevesbe. A kereslet ugyan nagy informatikusok utan, de ebböl nem következik egyenes aranyosan az, hogy meg is fizetik. Olyat keresnek, akinek nem kell havi € 5-6K bruttot fizetni, hanem megelegszik a felevel is. Ezekböl az emeberekböl keves van.

Bachelor'ral viszont nem lehet nagy penzeket leszakitani. A cél a 'master' legyen.

Az angol nyelvtudas elengedhetetlen, nemetböl a Telc B2-es kötelezö. E nelkül semmi esely arra, hogy a föiskolara bekerüljön az illetö.

2015. dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Németországba mennél tovább tanulni német nyelvtudás nélkül. Lefordítom mit írtál kérdező: sonkás szendvicset akarok csinálni, de csak májkrém van itthon.

Felejtsd el, hogy pusztán angollal kimész. Oké, lehet találnál olyan egyetemi szakot, amit angolul oktatnak, csak még mindig ott van az a fontos tényező, hogy a nap 24 órájában nem az egyetemen leszel, máshol meg nem fogsz sokat érni pusztán angollal. Kell a német nyelvtudás is.

Az meg oké, hogy ingyenes lenne az egyetemi képzés, de mégis miből akarnál megélni? Buli, ruha, szállás, kaja, esetleges könyvek megvétele, stb. Ezt mind fizetned kell valamiből.

2015. dec. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hasznosnak tituláltam a hozzászólásodat, mert normális hangsúllyal világítottál rá a problémákra.

Nos, teljesen jogos amit írtál. Elhelyezkedni majd a Rajna vidéken tervezek, mert ott él édesanyám fél családja. Nagymamám, édesanyám testvére, annak a két lánya, az ő férjük és egyiküknek már gyereke is van. Jóban vagyok velük, ha esetleg úgy adódna ők tudnának segíteni.

Németet pedig néhány hónap alatt meg lehet tanulni Németországon. Erre a nővérem a példa, aki bár évekig tanulta a németet, soha nem volt érzéke hozzá, de kiment Bécsbe és néhány hónap után már perfektül beszélt németül.

2015. dec. 29. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha Ha Ha :D:D:D:D Most jot nevettem, Kerdezo. Nemetorszagban elek 5 eve es nemet egyetemre jarok. A felsooktatasba valo bejutasod feltetele itt C1-es szintu TestDaf vagy DSH nyelvvizsga sikeres letetele. En harom evig tanultam magyar gimnaziumban nemetet, a parom nemet anyanyelvu es meg igy kellett ket intenziv tanfolyam es ket ev itt eles, hogy meglegyen a C1 felsofoku nyelvvizsga. Ugyhogy nagyon el vagy tevedve. Raadasul nekem van affinitasom az idegennyelvekhez, es megis. Az, hogy az akarmilyen rokonod par honap kint tartozkodas utan megert valamennyit a munkabol amit itt vegez meg tud annyit makogni, hogy alap, egyszeru szitukat meg tudjon oldani, az NEM PERFEKT nemet nyelvtudas, az egyetemre meg nem eleg. :D De sok sikert, apam! Hajra elore :) bar latnam az arcod, mikor szembesulsz a valosaggal.
2016. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemetorszagban:


[link]


Irtam Neked privatban hosszabban.

2017. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!