Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen érettségiket kellene...

Milyen érettségiket kellene letennem, hogy felvegyenek az Oxfordra? 17/L

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor elolvastam már a honlapon leírtakat, szóval pontosan tudom, hogy az alapfeltétel az English Language and Literarure szakra egy emelt magyar érettségi. Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy az ilyen nívós iskolák nem érik be a minimummal. Szóval hány emelt érettségit kellene letennem? Egyelőre egy emelt magyarra, angolra és franciára gondoltam, a többit meg középen, mivel a magyar állítólag az egyik legnehezebb és mellette nem hiszem, hogy jól sikerülne mondjuk egy töri emelt.

2016. jan. 13. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Ha olyan sokszor elolvastad a honlapon írtakat, akkor miért nem tudod a választ?
2016. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Képzeld oda csak a minimális követelményeket írják ki, de szerintem egyértelmű, hogy csak nagyon jó tanulók mennek oda és amikor két szín 5-ös tanuló között kell dönteni, akkor sokat számít az emelt érettségik száma.
2016. jan. 13. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak az emelt érettségijeid száma számít, hanem az is, hogy mit csinálsz sulin kívül. Milyen tehetséged van, mennyire vagy segítőkész meg ilyenek
2016. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Külföldi felsőoktatásban ha jól tudom tényleg nem csak a jegyek számítanak, mivel jó tanuló van annyi mint a csillagos ég, és valószínűleg nem jelent nagy gondot összeszedni 2-3 emelt érettségit (akár több egymást követő évben).

Motivációs levelet kéne csatolni, hogy mit csinálsz az iskolán kívül, (vagy belül) mint pl: te vagy a DÖK elnöke, vagy jársz X számú szakkörre, Y sportból országos vagy Európa bajnoki címed van (lehetőleg több évben is) mindemellett 3 éve önkéntes munkát végzel a helyi idősek otthonában.

Mivel ilyen híres helyekre jelentős a túljelentkezés (megkockáztatom a világ minden részéről) a jegyek alapján kizárt, hogy tudjanak szűrni. Akkor pedig maradnak az "eredmények"!


Minden esetre sok sikert hozzá :)

2016. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pörölycápa ***** válasza:

az utosónak igaza van, 5-ös érettségi a minimum, emelt azokból a tárgykból, amik követelmény tantárgyak.

Nyelvvizsga is minimum kell, de a nyelvi elvárások fent vannak a honlapon.

Angol nyelv emelt nem tudom hogy mennyire hasznos, arra ott van a nyelvvizsga, ami majd bizonyítja a nyelvtudásodat. Bár arra gondolom nem kéne pluszban készülnöd, szóva végülis miért ne csinálnál belőle emeltet. A töri és a magyar emelt is húzós, szóval ha a kettő együtt sok, akkor inkább menj biztosra, fontosabb hogy mindkettőből jó jegyed legyen, mint a szint.


Ezen kívül gyúrj rá a közösségi dolgokra. Dök elnökség pl jó ötlet, ha van iskolaújság, érdemes bekerülnöd a szerkesztőségbe (főleg ilyen irodalmi szaknál). Akár valami szakva gyakorlat szerűséget is próbálhatsz keresni. Önkéntes munkákat is vállalhatsz, azt itt Angliában (én itt tanulok, csak nem az Oxfordon), nagyon szeretik. Ja meg a tanulmányi versenyeket, sportteljesítményeket is jó névem veszik :)


Nem lehetetlen bekerülni, van Magyar ismerősöm, aki a Cambridge-en tanul, és nem kellett ehhez semmilyen csodát tennie, csak látták rajta, hogy nagyon akarja, nagyon motivált, szorgalmas és aktív személy. És talán ez a fontos, hogy lássák a motiváltságodat, és hogy ne "csak" a tanulmányi eredményeidet tudd felmutatni, hanem azt is, hogy a tanulást leszámítva is egy aktív személy vagy, egy jó érettségi sajnos kevés ahhoz hogy kiemelkedj a jelentkezők halmazából.


Egyébként B-tervként más angol egyetemeken is elgondolkodhatsz, Oxford, Cambridge az a top 2, oda a legnehezebb bekerülni, de ha mondjuk a top 10-ből válogatsz, akkor is találhatsz jó egyetemeket.

2016. jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!