Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar gimnáziumokból milyen...

Magyar gimnáziumokból milyen külföldi egyetetemekre vesznek fel? És mi kell ahhoz hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés

Az alatt hogy mi kell ahhoz hogy felvegyenek nem a pénzre gondoltam,de ha valamelyik suli fizetős és tudjátok hogy mennyi,akkor azt is leírhatnátok

De jobban szeretnék nem fizetős egyetemeket

Kulfold alatt peldaul az USAt ertettem,vagy esetleg Anglia,Spanyol o.,Francia o.,Europai orszagok,esetleg Amerika tobbi resze is, ha ott is vannak jo egyetemek:)

Es milyen egyetemen milyen szakot ajanlanatok?

Es az egyetemen ajanlanatok a kollegiumot vagy inkabb alberlet?

Mennyi egy alberlet? Es a kollegium?

Dolgozni lehet kulfoldi,eros egyetemek mellett?

Van olyan aki kulfoldi egyetemre jar magyar gimi utan?



2015. máj. 7. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Pénz. Pénz kell. Főleg az USA-ba.
2015. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es az egyetem mellett meg lehet keresni azt a penzt? Ugy,hogy mellette kajakra meg ruhakra is maradjon?
2015. máj. 7. 09:37
 3/8 A kérdező kommentje:

Es nem tul draga,de erosebb egyetemek?

Ahova kb 4,5-os atlaggal felvesznek

Es mi kell ezekhez meg? Pl nyelvvizsga?

2015. máj. 7. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Az USA-ban a gyengebb egyetemek tandijja is 10.000 dollarnal kezdodik. Szamolj ra ugyanennyit a lakhatasra, etkezesre es egyeb koltsegekre is. A jobb egyetemek tandijja 30.000 dollarnal kezdodik es abban nincs sem a lakhatas se semmi. Dolgozni lehet F-1 vizummal 20 orat a campuson. Az oradij kb. 10-15 dollar igy havonta meg tudsz keresni kb. 800-1000 dollart.

Probalj meg inkabb Europai orszagot nezni.

2015. máj. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehat ne legyen draga vagy egyaltalan fizetos: USA es Anglia kilove.

Vagyis mehetsz europai orszagokba. A lakhatasodert meg igyis fizetni kell.

Ha nem tudod milyen szakon vagy melyik egyetemen akarsz tanulni akkor mi ez az egesz h kulfoldi egyetem kell h legyen? Elobb talald ki mit akarsz tanulni, utana keress az adott szakrma vonatkozo egyetemi rangsort, valogasd ki melyikek nem fizetosek, menj ra a honlapjukra es nezd meg mi kell a nemzetkozi diakoktol a felvetelihez. Nyelvvizsga tuti kell es a 4,5os atlagnal is jobb kell bar inkabb az erettsegi szamit majd, meg persze a kozossegi munka meg ilyenek

2015. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pisti1456 válasza:
Ezek a rossz kerdesek, amire nem lehet jo valaszt kapni. Ulj le otthon a szuleiddel, es kerdezd meg oket, hogy milyen tovabbtanulast javasolnak. Ha szerencsed van, eleve olyasmiket mondanak, amiket meg tudnak finanszirozni. Aztan gondolkodj el rajta, hogy megeri-e az 5 ev szivatast az erdmeny? P.
2015. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ironhide12 válasza:
Én úgy hallottam,hogy Norvégiában van rengeteg ingyenes egyetemek külföldiek számára is
2015. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anglia egyáltalán nem elvetemült ötlet. Fel lehet venni diákhitelt, aminek elég kedvezőek a feltételei, suli mellett meg simán lehet tanulni, annyira kevés óra van egy héten. Skóciában ingyenes az első diploma. Szakot azt viszont szerintem a saját érdeklődésednek megfelelően válassz, mert rengeteg féle van. Az egyetemen első évben általában kollégiumot ajánlanak, ismerkedés szempontjából, meg albérletet egyedül nem éri meg kivenni, mert úgy sokkal drágább. Másodévtől viszont általában mindenki albérletbe költözik, de többen vesznek ki egyet. Nekem a kollégiumom 117 font lesz egy hétre, ebbe benne van a rezsi, meg az internet is, viszont közös fürdőm lesz. Albérletről én még sajnos nem tudok nyilatkozni. Én Londonba megyek, magyar gimibe jártam, viszont nem magyar érettségim van, hanem Nemzetközi Érettségim (IB). Magyar érettségivel is simán be lehet kerülni, de persze erősebbel, nem gyengével. Kicsit hülyén számítják, a saját A-levels vizsgáik szerint próbálják átváltani, de van egy pár egyetem, ahol leírják a honlapon, hogy hogyan is számít ez magyar rendszerben. Én dolgozni fogok, a megélhetés miatt, mert az bizony nem olcsó. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, szívesen válaszolok :)
2015. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!