Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Léteznek ösztöndíjak középisko...

Léteznek ösztöndíjak középiskolásoknak (15-18 éveseknek) külföldi tanévre?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy a kérdést azért teszem itt fel, mert már rengeteg helyen körülnéztem, de csak olyat találtam, hogy pl 1 szemeszter 1.700.000 ft, tehát milliós nagyságrendről van szó, és hátha valakinek van tapasztalata vagy ötlete :)


Tehát Angliában, Németországban, Svájcban, Ausztriában, USA-ban (stb.) szeretnék egy negyedévet vagy félévet eltölteni, ottani középiskolába (gimnáziumba) járni. Tehát a lényeg, hogy angol vagy német nyelvterület. Most 10.-es vagyok, eddig kitűnő tanuló voltam minden évben és német középfokú nyelvvizsgám van. Angolból felsőfokúra készülök, ezért nem tettem középfokút. Tehát rédekelnének olyen ösztöndíj lehetőségek, amikkel ki lehetne utazni. De már ha 1-2 hónap lenne, annak is örülnék. Csak a szüleim nem tudnak ilyen hatalmas összegeket kifizetni egy-egy félévre. Pedig rengeteg szempontból hasznos ez :) Szóval köszönöm előre is mindenkinek aki segít! (Linkeket is írhattok)


2010. márc. 29. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány ösztöndíj, de csak a legszegényebbeknek.. Bizonyítani kell, hogy semmiképp sem tudnátok kifizetni (be kell irni mennyit kerestek, milyen vagyonotok, ingatlanotok, auto, tartozás stb.. van)

Ezek is csak 1-2 főre a legjobbaknak.


A másik lehetőség ha fogadsz te is valakit. Nézz utána a Rotary Klubnak, nagyon jó, megfizethető programjaik vannak.



Ezek az irodák szerveznek még ilyen utakat, de drágán:


EF

Masterclass

BigBen

Bron-Y-Aur

Nacel

InsideWord

Lingvisit

Into Exchange

2010. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen én is csak olyan ösztöndíjat találtam, ami a legszegényebbeknek vannak. De én nem tartozom ebbe a kategóriába, csak szimplán nem tudunk ennyit kifizetni egy ilyen dologra. De mindenesetre nagyon szépen köszönöm a válaszod :) Még keresgélek mindenképpen :))
2010. márc. 29. 18:45
 3/12 anonim válasza:
100%
szia! annak idején én is valami hasonló kérdést teetem fel, amire válaszoltak is. Na a jó hír ,h van :D www.evime.hu oldalt nézd meg! igaz van pár kritérium kor meg iylenek..., de megéri jelentkezni :D én most készülök az utolsó fordulóba :)
2010. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Komolyan?:O

Dejó, én is! Akkor 17-edikén találkozunk :D

2010. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Azta :D milyen kicsi a világ :D esetleg nem lenne ekdved addig beszélgetni? :D írhatsz a attimaki@citromail.hu e-mailemre jólenne egy "sorstárs" :D
2010. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek a segítséget:)

és sok sikert a döntőhöz!

jövőre én is mindenképpen mepgróbálom ;))

2010. ápr. 8. 15:11
 7/12 CsÖpPcSaJ válasza:
100%
Szia! Én sorstársad vagyok olyan szempontból, hogy szerettem volna külföldön tölteni egy kis időt én is rátaláltam az evime.hu oldalára de ha jól tudom oda már jelentkezni kellett volna mivel ez 2 évre szól és az utolsó két évedet fejezheted be odakint, hogyha 4 éves a sulid. De lehet, hogy rosszul tudom járj utána és sok sikert!
2010. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj pont az utolsó két évedet, a lényeg, hogy 16-19 év között legyél, és ne legyél végzős, tehát ne abban az évben jelentkezz amikor érettségizel.
2010. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
76%
ezt a honlapot kerestem én! az iskolába pont ma közölte ofő ezt a lehetőséget és természetesen nagyon szeretnék belevágni. csak az a gáz, hogy mi se vagyunk valami pénzesek, bár a legszegényebb kategóriában sem vagyunk. egyszerűen csak baromi sok a tartozás és apuék tuti nem tudnának finanszírozni 200 ezer Ft-os jegyet Amerikába... :( :( :(
2010. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Sziasztok! :) Énis nagyon keresek ilyet és lenne egy kérdésem. Amint olvasom ez egy 2 éves program, tehát két teljes évig kint élsz és tanulsz. Ha ezután hazajössz, az úgy számít mintha ugyanúgy itt tanultál volna, tehát nem kell itthon azt a két évedet ismételni? tehát esetemben pl most leszek tizedikes, és ha tizenegyedikbe kimegyek akk az utolsó két évemet ott járom, és végeztem a gimivel? Nem kell ismételni meg semmi? :))
2012. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!