Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban milyen lehetősé...

Németországban milyen lehetőségek vannak szakmatanulásra? Fodrász szeretnék lenni.

Figyelt kérdés

Van egy érettségim, egy vendéglős szakmám, és a héten vizsgázok német B2-re. Szeretnék kimenni dolgozni végre (mert régóta tervezem), és később, ha már stabilnak érzem a nyelvtudásom, szeretnék egy fodrász felnőttképzésre beiratkozni, lehetőleg úgy, hogy dolgozni is tudjak mellette.

Mennyibe kerülnek kint az ilyen tanfolyamok, és milyen hosszúak? Esetleg van rá esély, hogy valamiféle támogatással jussak be egy ilyen képzésre?

És a legfontosabb, mennyire tanítják profin a fodrász szakmát, úgy értem mennyire modernek? Mert hallottam a német fodrászokról már sok rosszat..

Köszönöm :)

L21


2016. febr. 2. 13:26
 1/3 anonim válasza:

A felnőtt képzésről nem tudok, de 21 évesen meg szerintem csinálhatsz egy sima Ausbildungot (szakképzést). Ezek ingyenesek és 2-3 évig tartanak. Emelett iskolába is kell járnod.

Én is Németországban élek, de fodrászhoz itt már nem járok, mert nem valami ügyesek, de ettől függetlenül bizosan vannak jók is és akik jol tanitják. Sok sikert

2016. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Felnőttként csinálok másodszakmát,kérdezz ha valamit tudni akarsz.

Nézz iskolát meg gyakorlati helyet. A munkaügyi központ oldalán ki lehet választani,hogy ausbildungot keresel,beírod a szakmát,jelentkezel és ott gondolom megmondják hol van az iskola,vagy hogy megy. Niincs felső korhatár,nincs külön felnőttképzés. Csak nappali van közel 30 évesen 16 évesekkel vagyok egy osztályban. Lehet rövidíteni is ha jó vagy. Vagy úgy van hogy heti 1 nap suli,vagy 2-3 havonta kb 2-3 hét iskola.

2016. febr. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanfolyam nincs mint Magyarországon. Csak nappali szakmunkásképzés. 2-3 év ahogy az előző is írta. Ingyenes minden, én kb a (német) minimálbér felét kapom1. Évben, 3. Évben majdnem a minimálbért. Nem lehet logni,a munkahelyen is szigorúak,teljesíteni kell. A suliban nem lehet megbukni,vagyis nem kell póvizsgázni,meg osztályt ismételni,akármilyen rosszak a jegyeid.
2016. febr. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!