Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » USA középiskolai tankönyvek?

USA középiskolai tankönyvek?

Figyelt kérdés
Szeretnék ottani tankönyvekből önszorgalomból tanulgatni. Ha Ti kint éltek vagy tudjátok, hogy ott pontosan melyik tankönyveket használják, és esetleg linket is tudnátok küldeni, azt megköszönném. A tantárgy mindegy, lehet term.tud., angol irodalom, TÖRI (talán ez a legfontosabb) stb...Mielőtt bárki azt írná, hogy "a google a barátod", szólok, hogy már rákerestem, csak a rengeteg találat közül nem tudtam eldönteni, hogy melyik a jó. A válaszokat előre is köszi :)

2016. febr. 18. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ott csak amerikai történelmet tanulnak, tehát akár a wikipédiáról is megtanulhatod ;)
2016. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Iskolankent valtoznak a konyvek, raadasul varosonkent es allamonkent is. Nem ugy van, mint otthon, hogy a diakok Pesten es Bekescsaban is ugyanabbol a torikonyvbol tanulnak meg ugyanazt a kotelezo olvasmanyt olvassak.


Raadasul sajnos bazi dragak tudnak ezek lenni, de ne add fel a keresest.


Remelem megy az angol es akkor az alabbi cikk ertheto lesz. Itt talalsz otletet hogyan allj neki a keresesnek:

[link]


[link] ezen megtalalod az arakat is, csak ird be hogy chemistry vagy literature

2016. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Kettes, a te szavaidból azt szűrtem le, hogy kint élsz. Ha igazam van, akkor meg tudnád mondani, hogy Te miből tanulsz/tanultál?

2016. febr. 20. 09:06
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

"Iskolankent valtoznak a konyvek, raadasul varosonkent es allamonkent is. Nem ugy van, mint otthon, hogy a diakok Pesten es Bekescsaban is ugyanabbol a torikonyvbol tanulnak meg ugyanazt a kotelezo olvasmanyt olvassak. "


Itt nálunk se egységes sajnos, de az igaz, hogy van 4-5 féle könyv és akkor ezek leszűkítik a kört. Ott valóban több van, de egységes tanmenet az állami iskolákban, szóval ha megtanulsz egy könyvet, akkor elvileg a többi se mond sok újat. Magánhelyeken van eltérő tanmenet, de az egyetemek megadják a kreditet érő tárgyakat, így a magánhelyeken is oktatják az alapvető dolgokat, hiába az önálló tanmenet. Egyébként szerintem csalódni fogsz, mert mindennek a töredékét követelik meg tőlük, gyakorlatiasabb az oktatás, nincs szinte házi feladat sem. Nekem csak közvetett tapasztalatom van ismerősök révén. Csak, hogy egyszerű példával éljek az oktatásról Amerikában: Kint nyolcadikos srác hazajött, visszarakták negyedikbe. Hetedikbe a négy alapművelet ment matekból.

Lehet mondani, hogy szarul oktatnak, de a gyakorlati része sokkal jobban ott van, nagyon le van szűkítve a kör, nem terhelik a diákot. Általános iskola alsó tagozat az csupa játék, tankönyv sincs. Te választasz tárgyakat, eldöntheted mit akarsz tanulni. Ez összesen 7db, ez ismétlődik a hét öt napján egész évben. A "leckét" az órákon írják, ha nem tudod befejezni, akkor otthon meg lehet csinálni. A tesztekről előre szólnak. Tehát ebből is látszik, hogy sokkal lazább. Azt mondják, hogy hülyék az amerikaiak, de szerintem nem. Valószínű nem tudja az egyenes egyenletét meg hogy nitrogén hogy reagál vízzel, de lehet, hogy egy szöget jobban bever a falba meg betud szerelni egy kapcsolót. Igen ilyet is lehet tanulni, van például famegmunkálás is, mint óra. Aki sportolni akar, annak van lehetősége. Nincs agyonterhelve, tud a sporttal törődni. Én sportoltam meg középiskolába is jártam és nem volt a legjobb a hazai viszonyok között. A kettő nagyon nem megy együtt. Reggel 5-kor edzés, utána iskola, aztán délután megint edzés és még tanulni is kéne. Vagy tanulsz a buszon is edzésre menet, ha kell a jó jegy, vagy leszel egy hármas tanuló és bízol a sportban, amit természetesen nem támogat az állam. Aztán jön egy sérülés és a sportmúltad megy a kukába, továbbtanulni meg nem tudsz, mert nem tudtál tanulni.

Kicsit átmentem ömlengésbe, de szerintem sokkal jobban össze van rakva az ottani oktatás.

Én az amerikai történelmet ajánlom neked, de azt a netről is meg lehet tanulni. Több lexikális tudást nem igen ad az ottani oktatás, mivel gyakorlatias.

2016. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hű. Az alapján, amit filmekben láttam és könyvekben olvastam, nem tűnt ilyennek az oktatás. Viszont, ha csak ennyit tanítanak, akkor hogy tudják felvenni a versenyt a külföldiekkel az egyetemre való jelentkezésnél? Sztem így pl egy magyar nagyobb eséllyel indul...
2016. febr. 21. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát azért bekerülnek az egyetemre, főleg a jobb helyekről. Az egyetemre jelentkezés meg valami záróvizsga, ahol matek van meg angol nyelv és inkább logikus gondolkodást néznek, mint lexikális tudást. A túl sok lexikális tudás sem jó, mert annyi mindent nem lehet egy gyerekbe beleverni. Meg a jó egyetemekre nyilván a krém megy, nem a mezei középiskolás. Mondjuk ha ott mezei emberként szakmát tanulsz, akkor meg is élsz belőle. Ott nem kell mindenkinek egyetemre menni, mint itt. Felesleges ez az egyetem őrület, mert nincsenek szakemberek. Bár munkahely sincs, ahol ezek dolgoznának.

Aki gazdag gyerek az megy a neves egyetemekre ott is, az átlag meg szakmát tanul vagy egy elérhető főiskolát választ. Szerintem jobb ott valamivel. Bár lehet, ha ott élnék, akkor meg azt mondanám, hogy nem oké.

2016. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Sztem így pl egy magyar nagyobb eséllyel indul..."


Nem is véletlenül volt rengeteg magyar feltaláló, tudós. A nagy tudósaik közül sokan külföldiek. Pl. Neumann János vagy Einstein is kivándorolt az USA-ba. Van előnye is a lexikális tudásnak persze, főleg, ha a gyerek tudja, hogy mit akar tanulni. De mindenbe belekapni és agyon részletezni nem jó.

2016. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kettes, a te szavaidból azt szűrtem le, hogy kint élsz. Ha igazam van, akkor meg tudnád mondani, hogy Te miből tanulsz/tanultál?" - igen itt elek de mar felnottkent jottem ki, iskolaba itt nem jartam.


"Azt mondják, hogy hülyék az amerikaiak, de szerintem nem." "Valószínű nem tudja az egyenes egyenletét meg hogy nitrogén hogy reagál vízzel, de lehet, hogy egy szöget jobban bever a falba meg betud szerelni egy kapcsolót." Errol nekem tok mas velemenyem/tapasztalatom van:


Nagyon reg ota itt elek, nagyon sok magyar es amerikai ismerosom van. Barmi ketkezi munkarol legyen szo, a magyarokat tudom, hogy barmikor hivhatom, mert ha nem is tudjak, hogy kell megcsinalni, egyutt okosabban vagyunk es kitalaljuk, vagy megnezunk egy "hogyan kell ..." jutub videot.


Az osszes amerikai ismerosom pedig egy balfek. A szakmajaban elismert ember, amit csinal munkaszeruen azt nagyon jol csinalja, de adj neki egy kis szeket aminek kilazult a laba, adj neki egy bejarati kaput ami nyikorog, vagy egy kocsit amin olajat kell cserelni es azonnal nyitja a telefonkonyvet es hivja a szerelot. Az amerikaiak (a nagy atlag, vagyis az akiket en ismerek) NEM tudjak ezeket a dolgokat megcsinalni.


Apukam otthon asztalos es siman lecsereli az olajat a kocsijaban. Persze itt kb meg is all az autoszerelo tudomanya, de nem rohan a szervizbe. A batyam peldaul autoszerelo viszont hogy sporoljanak a sajat hazukat abszolut onerobol festettek ki es csempeztek es parkettaztak. A viz/villany vezetest szakemberre biztak, de a munka nagyreszet megcsinaltak a felesegevel aki vegzettsege szerint apolo.


Az amerikaiak akiket en ismerek ilyen dolgokat keptelenek megcsinalni. Nem tudom, hogy ez mennyire az oktatas hibaja vagy sem, de en lany vagyok, gep es gyorsitot tanultam es megis barmikor ki tudok festeni egy szobat, kicserelem a kocsimban a termosztatot, es meg sufnyi butort is epitettunk hatramaradt faanyagokbol, vagyis nem felek a kalapacsot kezbe venni. Ja, es siman ujrainstallalom a vindozt a fonokom gepere aki arra keptelen, hogy a rendszamot felcsavarozza a vadiuj kocsijara!

2016. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na ilyet sem olvas az emeber minden nap


Evaluate the entire Unites Stated education program from the " do it yourself " Home Hardware perspective.


Intellectual poverty at the highest level.

2016. febr. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!