Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha külföldön tanulnék egy...

Ha külföldön tanulnék egy tanévet, akkor azt itthon be kellene pótolnom?

Figyelt kérdés
Ha én például azt mondom, hogy kimegyek egy tanévre egy amerikai családhoz és ott fogok iskolába járni (van ilyen lehetőség), akkor miután visszajöttem be kell pótolni azt az egy éves anyagot, amit addig én itthon vennék? infós szakközép-ről lenne szó, és ha én jövőre kimegyek egy tanévre, akkor miután visszajöttem kell-e pótolnom azt amit addig "ők" itthon vettek
2016. febr. 25. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában újra szokták járni azt az évfolyamot,t ehát ha mondjuk idén kilencedikes az osztáyld, jövőre - amikor kimész - ők tizedikesek. Mikor visszajössz, újrajárod a tizediket. De elvileg lehetséges lenne a is, hogy csak osztályozó vizsgát teszel, de azt viszont félévkor is kellene.
2016. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha külföldön vagy, akkor el fognak tekinteni a félévi osztályozó vizsgától. Semmiképpen ne hagyd ki ezt a lehetőséget, egy életre megszerzed a magas szintű nyelvtudásodat, nyelvi és általános magabiztosságodat, önállóságodat, plusz megtanulsz nyitott szemmel járni a világban.
2016. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Újra szokták járni, nem szokták vállalni az osztályozókat. Kinn is iskolába kell járni, és nem is azért mész ki, hogy a négy fal között magold egyedül a magyar tananyagot.
2016. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De egy osztályozóvizsga történelemből sokkal nehezebb mintha minden tz-re egyesével tanulnék!


Emiatt nem nagyon merek kimenni, mert alapból nagyon nehezen tanulok.

2016. febr. 25. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor újrajárod az évet, összehasonlíthatatlanul többet nyersz, mint amennyit vesztesz az egy év csúszással.
2016. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!