Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön vagy itthon tanuljak...

Külföldön vagy itthon tanuljak építsek karriert? Mi a véleményetek a Vizsgaház.hu oldalról ahol 1éves érettségit hírdetnek? 20évesen ez az egész nem késő már elkezdeni?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésemhez kiegészítéséként annyit tennék hozzá 20éves férfi vagyok.Jelenleg a saját hibámból egy 8általános iskolai végzettséggel rendelkezem.Na most lennének elképzerléseim hogy letenném az érettségit aztán egy komoly szakmát tanulnék. Vannak elképzelések a szakmák területein belül úgy mint pl Divattervezőnek, vagy divatszakmát, banki szakügyintézőnek, Bűnügyi nyomozónak szóval rendészeti szakirány is érdekel. Még ami érdekel az pl grafikus szakma, Nos egyenlőre így ennyi ami így főképp érdekelne Talán még a színészet de viszont ahhoz lehet hogy már késő lenne. Na most abba nem tudok dönteni hogy Magyarországon maradjak építsek karriert vagy külföldön.És még ami érdekel hogyha ti tudtok netán iskolákat akkor ez is érdekelne és hátha megtetszik és elkezd érdekelni valami más szakma ami még nem került a látáskörömbe.
2014. okt. 24. 00:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezek aztán a komoly szakmák :D.

Tekintve, hogy 20 vagy, így már csak valami esti hülyeség jöhet szóba, mint szakma.

Egyébként én egyetemre mennék.


A divatszakmához könnyűipari mérnöki lenne jó, aztán ERASMUS-al ki lehet menni Párizsba vagy Olaszországba kapcsolatot építeni.

Ha bankban akarsz dolhozni, oda PSZV vagy Gazd menedzsment kéne. Tekintve, hogy ezeknek az állami határa valahol a 450 és a csillagos ég között van inkább kilőném. Max műszaki managerre mennék, de tudni kell, hogy még GTK-n is van egy matektudás amit elvárnak. Így érettségi nélkül van mit bepótolni.


Ha külföldön akarnál tanulni, akkor a Bécsi egyetemre elég beiratkozni, bárkit felvesznek, akinek van egy német középfokúja és érettségije. Nincs tandíj, nincs röghözkötés. Azért ide ajánlott tudni németül is.


Egyébként a matematikai képesség tanulható, csak sokan lusták rá. Ha szánnál rá időt gépészmérnökin lehetne karrier, és sok helyre elég 280 pont idén is szerintem.

2014. okt. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1 éves érettségi felkészítés 8 osztályos végzettséggel..

Ha bármilyen középiskolában elvégezted a 9. és 10. osztályt akkor fogsz 1 év alatt érettségizni.Egyébként 2 év ha tényleg csak 8 osztályod van, és semmi több..

Komoly végzettséget egyetemen lehet szerezni, nem ilyen okj képzéseken.

2014. okt. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az érettségiről az a véleményem,hogy gondolkodás nélkül azonnal iratkozzál be !

Majd miután le érettségiztél már tudni is fogod a választ a saját kérdésed további részére, azaz,hogy hol,mit tanuljál és hol építsd a karrieredet.

A te korodban (20 éves) még semmi nem késő.

2014. okt. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ahogy írták ezek nem komoly szakmák, én grafikusnak tanulok, de teljesen felesleges, baromi telített a szakma, jövőre én is egyetemre megyek. Az ilyen divattervező szakmákhoz hatalmas nagy tehetség, kreativitás kell, nagy adag szerencse és kapcsolatok kellenek, ezeket egy OKJ képzésen nem fogod megtalálni az 100%. Gazdasági irányvonalon pedig ahogy írták, felsőoktatás és azon belül is BCE és BGF PSZK, de önköltségesen nagyon drága, főleg az előbbi intézményekben, államin pedig nagyon magasak a ponthatárok.

Külföldön tőke alap, de végzettség nélkül maximum takarítói állást találsz, onnan nehéz lesz karriert befutni.


Az pedig, hogy a matekot elég tanulni nem igaz. Évente több százan buknak ki mérnöki, IT-s szakokról és köztük sok olyan van akik vért izzadva tanulnak és mégsem tudják hozni az elvárt minimumot. Ennek ellenére megéri, mert, ha kiderül, hogy mégis van benned egy szemernyi affinitás műszaki szak iránt akkor, ha elvégzed egy életre nem lesz gondod.

2014. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

kibuknak, mert nem tanulnak...

a legnagyobb bukási arány ennek köszönhető, nem azért mert megtanulhatatlan az analízis...

2014. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a komoly válaszokat mindenkitől. Elküldöm ide annak az iskolának a weblap címét amelynél 1éves érettségit lehet letenni. [link] Na most ez a suli teszem hozzá 350ezer forint ami 10 hónapra felbontva havi 35ezer forint a suli az maga Jövő Júniusban kezdődik és végülis 2016 Júniusig tartana. Na most én úgy gbondoltam hogy addig míg el nem kezdődik a suli azaz jövő júniusig dolgozok összerakom a pénzt rá és így egyben kilehet fizetni ezt az iskolát. Javítsatok ki ha rosszúl gondolom. Aztán abban igaza van az utolsó hozzászólónak hogyha leérettségiztem vagy az érettségi ideje alatt gondolkozzam el azon hogy milyen szakmát szeretnék letenni,mert kvázi még el kell érnem ahhoz a ponthoz az életemben hogy az érettségi bizonyítvány a kezemben legyen. Sajnos tudni íllik nekem ezt mind egyedül kell finanszírozni hiába hogy vannak szüleim,mert a szüleim közül anyukám az aki jobban támogat ebben az egészben apukámnak nem tetszik ez az egész ötlet. Pedig ez a helyes így ahogy akarom hogy érettségit szerezzek. Persze ezt nem azért írtam hogy sajnáltassam magam. Csak így a lehetőségek is ritkulnak hiszen anyukámat nem kérhetem hogy Rokkantnygdíjjasként segítsen nekem anyagilag. de viszont mondjuk fenáll egy lehetőség még amit így részleteznék.

1.pont dolgozok jövő júniusig hogy összeszedjem az anyagiakat a sulihoz.

2.pont Elkezdem az iskolát és 2016ban lrfeérettségizek.

3.pont Ha megszereztem az érettségi bizonyítványt akkor utána elmegyek dolgozni aztán összeszedem magam anyagilag szintúgy és elkezdek egy komoly szakmát tanulni amiből karriert és biztos anyagi hátteret tudok építeni.

Nos ha netán ehhez is lenne véleményetek akkor azt nyugodtan írjátok le őszintén. Persze a suliról is írhattok hogy szerintetek ebbe a suli érettségizzek vagy más felnöttképzésben. ?

2014. okt. 24. 11:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Bocs az offért,de kiványcsi vagyok..

Jogszabály lehetőséget ad arra, ahogy világosan látszik a "féléves" érettségi reklámnál (az általad linklet honlapon) hogy ha valakinek van 9-10-11 osztályosbizonyítványa pl. 2013 novemberben akkor akkor 2014 májusban tud érettségizne..azaz fél év alatt tudja elvégezni a 12 évfolyamot. Akkor ez hogy is van az egy éves képzésnél? Ennyire, hogy tudják összesűríteni a 4 évfolyam anyagát...mert szerintem ez csak 10osztállyal rendelkezőknek lehetséges..vagy Te milyen választ kaptál tőlük?

2014. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Havi 35 ezret bőven nem ér meg szerintem...

Az orvosis felkészítő volt egy évre 90 ezer még tavaly.

Abból a tárgyból amiből tovább akarsz tanulni menj magántanárhoz, a többi egyedül is elsajátítható.

2014. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az érettségihez szükséges 9-12 évfolyamos bizonyítvány, ezt csak akkor lehet rövidebb idő alatt megszerezni, ha mind a 4 év anyagából külön-külön osztályozóvizsgát tesz az adott illető.
2014. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én pont a héten hívtam fel ezt az úgynevezett iskolát hogy érdeklődjek tőlük. Na most ők azt mondták hogy ez az egy éves érettségi úgy működik hogy amit 4év alatt megtanulsz más rendes gimnáziumban azt ők belesűrítik 1évbe azaz te elkezded a sulit Júniusban szeptemberben vizsgázól a 9.ik osztályból November végén a 10.ik osztályból február elején a 11.ik osztályból és május végén a 12.ik osztályból aztán érettségi vizsga. Én direkt rákérdeztem arra hogyha nekem nincs meg a 9 10osztályom és csak a 8osztályom van meg hogy akkor is 1éves ez az érettségi? Erre az volt a válasz hogy igen egy éves az érettségi.És még annyi kaptam válaszul meg hogy heti 2 nap a suli és videóformájában is megkapjuk a tananyagot. Na most nekem kvázi erről így annyi jött le hogy ők azon alapon vannak hogy lehet neked 8 9 10osztályod akkor is egy éves a suli mert te ugyebár vagy havi bontásban vagy egyben de befizetsz nekik 350ezer forintot ami nekik eléggé nagy bevétel szóval itt minden a pénzről szól. Na most azért ha valakinek van 350ezer forintja erre a sulira akkor az vagy letesz inkább jogosítványt b c s jogsit és elmegy sofőrnek. vagy leteszi a 9 10osztályt és utána egy jó szakmát. Persze nekem mindenféleképpen kellene az érettségi mert komolyabb szakmát szeretnék tanulni. Na de azért nem mindenáron így belegondolva 350ezerért nem . Csak sajnos így nem tudom hogyha nem ebbe a suliba megyek esti gimibe hogy akkor melyik lenne jobb . Mivel már elhatároztam magam hogy változtatni szeretnék az életemen és elkövetett hibáimon mint pl hogy ott hagytam a sulit 8.ik után.
2014. okt. 24. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!