Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mérnöki/építészeti (ingyenes)...

Mérnöki/építészeti (ingyenes) egyetem külföldön?

Figyelt kérdés

Az építőművészeti, építészmérnöki szakok érdekelnek, de mindenképpen külföldön szeretnék továbbtanulni. Sokat olvastam utána, de még mindig nem tudok konkrét dolgokat.

Ami biztos, hogy nagyon drága egyetemeket nem engedhetek meg magamnak, habár tudom, hogy sok egyetem nagy részben ingyenes.

Emelt érettségizni készülök angolból. Fakultációként a fizikát és a matekot vettem fel, de nem tudom, hogy az emeltet megkockáztassam-e. Valamint informatikából előrehozott érettségit fogok tenni. A spanyol B2 tervben van.

Tudtok mondani egyetemeket, amik megfelelnek ezeknek? Ti voltatok ezekben? Esetleg külföldi mérnökin? Mennyire lehet jövője az elhelyezkedés, megélhetés szempontjából?



2016. márc. 4. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

habár tudom, hogy sok egyetem nagy részben ingyenes. "

Rosszul tudod, pl Angliában minden felső oktatási pénzbe kerül. Akár 9000 font per szemeszter.

Persze van diákhitel, de nem ingyenes.

2016. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha jól tudom Dániában van államilag támogatott (külföldinek is).Az sem utolsó dolog hogy ott még a buszssofőr is tud angulol.
2016. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha első képzésed (és ez az), akkor Skóciát nézd meg, pár éve ott még ingyenesen lehetett EU-s állampolgároknak tanulni. Viszont egy angol emelt érettségi csak egy középfokú nyelvvizsgának felel meg, az külföldi, angol nyelven folyó képzésekre nem elég. Általában nemzetközi nyelvvizsgát szoktak kérni.
2016. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Skócia még mindig ingyenes, Angliában 9000 font per év, de van diákhitel, aminek elég kedvezőek a feltételei. Nyelvvizsgából általában IELTS-et vagy TOEFL-t kérnek, egyetemtől függ. És itt alap, hogy legalább két emeltet kérnek, ha nem hármat.
2016. márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!