Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME építészeti karán felvételi...

BME építészeti karán felvételi követelmény az emelt fizika érettségi?

Figyelt kérdés
A honlapjukon úgy írják, hogy kötelező a matek, választható a fizika vagy az építészeti és építési alapismeretek, egyik vizsgatárgyat pedig emelt szinten kell teljesíteni. Ez azt jelenti, hogy a 3 közül kell egy emelt szinten vagy a 2 választható közül?

2015. máj. 12. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem az.
2015. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Matek emelt is jó.
2015. máj. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! megmentettetek :D
2015. máj. 13. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem meg az, hogy mit nem értesz ezen? (Ez akár egy matek érettségi kérdés is lehetne, amelyben szöveget kell értelmezni és alapvető logikát használni.)


A kiírás szerint két vizsgatárgy van: a matek, ami kötelező, és a másik vizsgatárgy két tárgy közül választható. Ettől független infó, hogy a két vizsgatárgy közül az egyiket emelt szinten kell teljesíteni. Ergo a matek mindenképp vizsgatárgy, és vagy ebből emeltezel, vagy ha nem akarsz, akkor emeltezel a másikból, amit választottál.

2015. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocs, 3. hozzászóló, de tudtommal ez az oldal azért van, hogy kérdéseket tegyünk fel, ha problémánk van, információra van szükségünk vagy csak szimplán nem értünk valamit. A válaszodat pedig köszönöm, habár a derogáló bevezetőt lehagyhattad volna. Ha úgy gondolod, hülye kérdés, nem kell rá válaszolni.
2015. máj. 14. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, kérdező, de a 3. hozzászóló te vagy. :D


Valóban, az oldal azért van, amit leírsz. Viszont nem hinném, hogy bármi derogálót írtam volna. Csak igyekeztem úgy válaszolni, hogy tanulj is belőle, és legközelebb ne tegyél fel olyan kérdéseket, amelyeket kis ésszel magad is meg tudsz válaszolni. Nem veszi ki jól magát, ha valaki, aki egy egyetemi szakra jelentkezik, még a felvételivel kapcsolatos információkat sem tudja értelmezni.

2015. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, kedves válaszoló, én láttam SOKKAL cifrábbakat is, és azokat már az egyetem falain belül :D
2015. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!