Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik szakra menjek, képtelen...

Melyik szakra menjek, képtelen vagyok választani kettő közül?

Figyelt kérdés

Van két hasonló szak ami nagyon érdkel de csak az egyikre jelentkezhetek. Az eslő az klasszika, leginkább latin nelv, irodalom es valmennyi filozófia meg ókori történelemből áll, de a fókusz az a nyelv és az irodalom. A második az ókori és modern töri aminek a nagyrésze ókori és csak egy vagy két modern töri modul van benne. Rólam annyit kell tudni hogy bele vagyok szeretve a latin nyelvbe és az ókori töribe, de a kettőt kombináló kurzusról nem tudok. Azókor és modern törire nehezebb bejutni a statisztika alapjan mert egyrészt kevesebb hely van másreszt gondolom több jelentkező, míg a klasszika szakra kicsit jobb esélyem van bejutni de ne tudom mennyire fogom élveni az irodalmi részét a dolognak mert most tanulok klasszikus irodalmat a suliban de néha olyan érzésem van mintha ez csak egy kiegészítő része lenne annak a korszaknak ami érdekel.

Ti melyikre jelentkeznétek?



2016. márc. 8. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
klasszika nekem szimpatikusabb ezek alapján. de az is legyen szempont, hogy később mit kezdesz ezekkel.
2016. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Régészet nem jutott eszedbe? (Ókori töri + latin alapján számomra az lenne evidens.) Ebből a kettőből talán a töri - de "magában" kételkedek a piacképességében...
2016. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Régészetre azért nem annyiragondoltam mert az inkább a bizonyítékok feltárásával foglalkozik és elhajlik kicsit a természet/társadalomtudományos dologba amiben nem vagyok a toppon...

A piacképesség miatt nem aggódom mert tudom h olyat kell tanulnom amit szeretek és ha azzal nem találok munkát még mindig elvégezhetek valami mást

2016. márc. 9. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!