Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen irányba mehetnék...

Milyen irányba mehetnék tovább biológia és matematika emelt érettségivel?

Figyelt kérdés
Gimnázium után szeretnék továbbtanulni akár külföldön is egyetemen/főiskolán. Mit tehetek ilyen hátérrel?

2016. márc. 18. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
pl. biomérnök
2016. márc. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

és ezek keresettek?


Ja és jól kereső állásra gondoltam...

2016. márc. 18. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
A biomérnöki még egy elég új szak, így kevés van belőle, tehát el tudnál vele helyezkedni, és úgy tudom a jól kereső állások közé tartoznak.
2016. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és ahhoz biztos matek-biosz kell?
2016. márc. 18. 18:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom igen, legalábbis pár éve, amikor felvételiztem, megjelöltem azt is, és az a 2 tárgy volt a követelmény.
2016. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Biomérnökire csak akkor menj, ha a kémia legalább olyan jól megy, mert hiába bio, az alapja a matematika és a kémia.
2016. márc. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

még szerencse, hogy nem abból van a felvételi...


és biomérnökire hova?? Külföldön hova?

2016. márc. 19. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A matematika nagyon hasznos a biológiában, különösen az ökológiai szakterületeken.


Javaslataim:


1. Legyél biológus kutató (ELTE TTK Biológia BSc, majd Biológus MSc, majd PhD) leginkább ökológia és evolúcióbiológia szakterületen tudod hasznosítani a matekot.


2. Legyél alkalmazott biológus-ökológus (SZIE MKK, szakjai: agrármérnök, természetvédelmi mérnök, környezetgazdálkodási mérnök, vadgazda mérnök, növénytermesztő mérnök, állattenyésztő mérnök + számtalan MSc lehetőség+ PhD)


Ezek itthon is, külföldön is művelhető szakterületek, érdemes Erasmus-t is kihasználni és lehet később külföldön is továbbtanulni vagy munkát vállalni.

2016. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A matematika önmagában is nagyon hasznos. Ha kellően erősnek érzed magad matekból, akkor a matekszakon is érdemes elgondolkodni. Arra kell csak ügyelni, hogy mellette tanulj meg valamilyen szinten programozni is, és akkor egy matematikus diploma (és gondolkodási képesség) + valami programozási ismeret elég erős kombót ad.

A komolyabb pénzügyes cégeknél pl. (mint a Morgan Stanley) eléggé jó ajánlólevélnek veszik a matematikus vagy fizikus diplomát, na meg persze egy matek szak után könnyebben oldod meg az interjúkon adott kérdéseket.


De ezt csak akkor ajánlanám, ha nem vagy ijedős a matekkal kapcsolatban, mert a matek szak azért nem egy könnyű cucc.

2016. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!