Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek? :D

Mi legyek, ha nagy leszek? :D

Figyelt kérdés
Tovabbtanulasrol szeretnek informaciokat kerni, de nem felveti vagy hasonlok.Inkabb az erdekelne, hogy milyen szakman gondolkozzak, ha a matekot,bioszt,kemiat es focit szeretem, ezaltal ezekkel szeretnek tovabbtanulni.Nem az varom el, hogy minden munkat irjatok le, de ha valaki esetleg talalt olyan oldalt ahol reszletezve vannak szakmak es elkuldene, azt megkoszonnem, mert en probaltam, de nem talaltam.

2016. márc. 6. 16:07
 1/2 A kérdező kommentje:
Emellett ugye a francia es angol is a nagyon fontos szamomra.
2016. márc. 6. 17:05
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a felsoroltak közül szereted a nagyon-nagyon tömény kémiát (mint én :D), akkor lehetnél vegyész/gyógyszerész például.

/Vegyészmérnök is lehetsz, viszont ahhoz már sokkal több matekra és főleg fizikára van szükséged../

Kémiát vegyítheted a biosszal is, lehetsz biokémikus esetleg. Vagy kifejezetten biológus (azért ahhoz is szükséges kémiai ismeret) valamint ha érdekel a genetika, akkor genetikus (kutatási részterület).


Nos földrajzot illetőleg, ha leköt a természetföldrajz a Föld kialakulása/kőzetek/felépülése stb. akkor geológus sem utolsó sorban említendő.


Francia + angol nagyszerű kombó lehet, pláne mondjuk egy vegyésznek, ugyanis angol nyelven íródnak a tudományos szövegek/felfedezések tehát így tudod követni az aktualitásokat :)

2016. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!