Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki jó angolos segítene nekem?

Valaki jó angolos segítene nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az Oxford egy nagy álmom, de csak idén kezdtem el angolt tanulni, így szakszavakat nem igazán tudok. Itt a felvételi követelményeket írják le

Biológiára: [link]

Orvosira: [link]

Biokémiára: [link]

Orvosi biológiára: [link]


Nagyon megköszönném, ha valaki segítene, és elmondaná melyik mit jelent, milyen érettségik kellenek stb...

Előre is köszönöm

15/F



2016. márc. 23. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezeken az oldalakon az ottani oktatási rendszer szerinti követelmények vannak, ha Mo.-n tanulsz nem tudod ezeket megcsinálni így. Erre más szabályok vonatkoznak, olyat keress ami külföldieknek szól és írják, hogy hogy kell jelentkezni onnan. Egyébként én Németországban tanulok, és itt úgy volt, hogy egy magyar egyetemre kellett jelentkezni és ha ott felvettek akkor lehetett itt is pályázni. És amúgy oda igen erősen kell az angol, úgyhogy nagyon húzz bele, szaknyelvekbe is.
2016. márc. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom igyekszem belehúzni és köszönöm
2016. márc. 23. 22:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha például az első linket nézzük, a menüben jobbra ott van az International Students, abban meg az English Language Requirements, s ott felsorolva, milyen vizsgákat milyen eredménnyel fogadnak el (most):

IELTS: overall score of 7.0 (with at least 7.0 in each of the four components)

TOEFL (paper-based): overall score of 600 with a Test of Written English score of 5.5

TOEFL (internet-based): overall score of 110 with component scores of at least: Listening 22, Reading 24, Speaking 25, and Writing 24.

Cambridge English: Advanced, also known as the Certificate of Advanced English (CAE): grade A if taken before January 2015, or a score of at least 185.

Cambridge English: Proficiency, also known as the Certificate of Proficiency in English (CPE): grade B if taken before January 2015, or a score of at least 185.

English Language GCSE, or O-level: grade B


Így aztán jó időben el kell döntened, melyiket választod, és arra készülni.

2016. márc. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hungary


A student taking the Erettsegi/Matura needs to take five subjects and achieve a score of five in at least four subjects. Where there is a required subject for the degree scheme (eg Mathematics for Mathematics, Physics or Engineering degrees) the student would be expected to take the Higher (emelt szintu) examination in this subject.

2016. márc. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ez oxford oldalán szerepelt


vagyis 5 tantárgyból kell érettségi, az 5 ből 4db-nek kitűnőnek kell lennie, és a pl biológiára mész akkor abból emelt szintűnek kell


ha most kezdesz angolt akkor nem sok esélyt látok arra hogy felvesznek, inkább otthon tanulj pl SOTE v ELTE és ha jól tanulsz pályázhatsz ösztöndíjjra pl MSc-re akár oxfordba


mellesleg a tandíj 9,000 british pénz ergo kb 3,600,000 FT/év

2016. márc. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon, a kitűnő érettségi 5-öst jelent, vagy 100%-ot?
2016. márc. 28. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:

a british council-nak Bp-en van angliai továbbtanulással kapcsolatos tanácsadása...


[link]

2016. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!