Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cserediákok! Ti mit tanácsolná...

Cserediákok! Ti mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Most 10.es vagyok és jövőre szeretnék egy évig Amerikában tanulni. Annyi a baj hogy ha nem ismételnék évet akkor osztályozó vizsgát kellene tennem, aminek a jegyei már számítanak a továbbtanulásnál. És az se biztos hogy nyáron meg tudnám tanulni az egész 11.es anyagot.

A másik opció hogy kések egy évet és az alattunk lévő osztályba kerülök (most 16 éves vagyok akkor 18 lennék)

Van valakinek ilyen tapasztalata? Megéri halasztani egy évet? Nem lehet pár tantárgy jegyét beszámíttatni?

Ha csak féléves programban vennék részt akkor is kéne osztályozózni? Előre is köszi a válaszokat!



2016. márc. 28. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A külföldi tapasztalat miatt mindenképp megéri.

Az a +1 év halasztás senkit nem fog érdekelni később, emiatt nem leszel sehol sem hátrányban.


Én amiatt aggódnék kicsit, hogy az új osztályba való beilleszkedés mennyire lesz majd zökkenőmentes, de lehet hogy neked nincsenek ilyen problémáid, nekem nagyon nehezen menne az ilyesmi, tehát hogy egy összeszokott közösségbe új tagként bekerülni.

2016. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Megeri a tapasztalat miatt. Ha utana evet is kell ismetelned akkor is, de egyebkent nem veszes az osztalyozo foleg, ha rendszeresen tanultal eddig is akkor nehany het alatt jol feltudsz keszulni. A tovabbtanulasnal meg duplazhatsz is es akkor nem szamit mas csak az erettsegin elert pontjaid es a toblet pontok. Szerintem ha kimesz utanna sikerulne az osztalyozo kint is tudsz keszulni megkered egy ismerosodet kuldje el fb-n az sznapi anyagot es ha csak atfutod mar konyebb lesz a felkeszules.
2016. ápr. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!