Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cserediákok válaszolnátok pár...

Cserediákok válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 15 éves lány vagyok, japánba szeretnék menni. Erre van is lehetőségem. Kérdéseim:

- Honnan tudom, hogy normális családba kerülök?

- Hogyan fogok szót érteni ha angolul se tudok jól?

- Hogyan fogok tanulni?

- Hogyan tudok ott telefonálni? (nem játszani akarok, hanem a "csereszüleimet elérni, a "rendes" családommal beszélni...

A kövi kérdés nem annyira tűnik fontosnak, de nekem igen... - Hogyan tudok ott szőrteleníteni/kozmetikai dolgokat csinálni/stb.?

Köszönöm az !értelmes! válaszokat!:D ^.^



2013. dec. 30. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha angolul se tudsz jól, minek akarsz kimenni? Nem kötekedni akarok, én háromszor voltam cserediák, ugyan nem Japánban, de ha előre tudod, hogy nem tudsz jól semmilyen idegennyelven, amin el tudnál velük beszélgetni, akkor mégis mit gondolsz, majd activityztek egész nap?

Az meg, hogy szőrteleníteni, kozmetikai dolgokat csinálni... hát nyilván náluk is van fürdőszoba, és lesz saját intim szférád meg magánéleted.

2013. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hunbula ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy normális családba kerülsz? - Nincs rá garancia, ha valami nagyon nem jön be, szólni kell a program szervezőjének és kérni egy másik családot, amennyiben lehetséges. Ezért nagyon fontos körültekintően kitölteni a jelentkezési lapot, hogy minél megfelelőbb családhoz kerülj. Ennek ellenére tartsd szem előtt a rengeteg kulturális különbséget. Ami nekünk normális volna, ott lehet, hogy nem az, és vice versa.


-Hogyan fogsz szót érteni, ha nem tudsz angolul?

Inkább alap dolgokat tudj japánul. Meglepő vagy sem, sok helyen a japánok is csak annyira beszélnek angolul, mint egy átlag magyar.


-Hogyan fogok tanulni?

Hol akarsz tanulni, és mit? Ha az a része a baj, hogy hagy-e a család tanulni, nyugi, hagyni fognak.


-Hogyan lehet telefonálni?

Legtöbb újabb telefon tud csatlakozni a japán hullámhosszra, de az itthoni szolgáltatód elég durván le fog húzni a díjjal. Nekem amíg kinn voltam megérte hogy vegyek egy olcsó telefont feltöltőkártyásan, de ehhez szerintem nem mindegy milyen a vízumod. Próbálhatsz simkártyát magában szerezni valamilyen feltöltős szerződéssel, de szerintem ez is ugyanaz. Ebben a családod tudna leginkább segíteni.

Viszont ami nagyon elterjedt, hogy minden, még a legegyszerűbb telefonnak is van saját e-mail címe - ergo ahol tudsz az itthoni mobiloddal netre csatlakozni, onnan tudsz ilyen emaileket küldeni és fogadni.


-Szőrtelenítés/kozmetika?

Simán, szépen, egyszerűen. Nagyobb boltokban egész jó áron hozzá lehet jutni mindenhez, még nagyobb is a választék, mint itthon. Százjenesben meg elég jó sminkeket lehet kapni pl, nekem még mindig van egy rakás szemhéjpúderem meg műszempillám ami onnan maradt meg.

2013. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtök válaszát. Jövőre leszek gimnazista, és olyan suliba megyek ahol japánul lehet tanulni. Tehát mielött kimegyek kb 3-4 hónapig tanulok japánul. Nem vagyok olyan rossz angolból, de nem is vagyok jó, ezért nyáron intenzív angolra fogok járni, hogy jobban menjen. De mint ahogy ti is mondtátok nem minden japán tud angolul...
2013. dec. 30. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
aha... azért arra készülj fel, hogy kibeszélnek a hátad mögött... szó szerint a hátad mögött: eszel az asztalnál és elkezdenek fikázni, úgy, hogy azt se tudod mit mondanak
2014. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es ez picit furin hangzik. Biztos nem esne jól, de akkor is viccesen hangzik. Te tapasztalt vagy ebben??
2014. jan. 2. 18:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajna :c (küldtem privit)
2014. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!