Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Felvételi az ausztriai egyetem...

Felvételi az ausztriai egyetemekre?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy már a legtöbb szakon van felvételi. Néztem az iskolák oldalait és ott is írták ezt. Valaki meg tudná mondani, hogy melyiknél nincs, melyiknél van és hogy ezek a felvételik milyen nehézségűek? Mitől függ, hogy van-e vagy nincs? Most fogok érettségizni és erre fele is kacsintgatók. Német tudok, nem hiszem, hogy az akadály lenne.

Válaszokat előre köszönöm.



2016. ápr. 2. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Bécsben csak 11 szakra van felvételi, a többire nincs.

B2-es nyelvvizsga szükséges a beiratkozáshoz.

2016. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az universitätek nagy részén még most sincs felvételi csak beiratkozás és félévkor STEOP vizsga. a pszichológia és az orvosi karokon jellemző a felvételi, ahol konkrét tárgyi tudást is kérdeznek, tehát biosz kémia stb...

A Hochschule esetében mindig van felvételi. de ott nem kérdeznek tárgyi tudást hanem csak egy IQ teszt szerű irásbeli vizsga van és egy elbeszélgetés. Ezek nem igényelnek különösen nagy német tudást, viszonylag egyszerű, középfokon is megoldható. Viszont az osztrák német az nem Hochdeutsch! Tehát erre számítani kell hogy a kiejtés nagyban eltérhet, attól függ hogy Ausztria mely részére mész majd.

Ha van még kérdésed akkor szívesen válaszolok privátban. Egyébként nem egy bonyolult dolog a jelentkezés/beiratkozás.

2016. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!