Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskola Olaszországban...

Középiskola Olaszországban vagy itthon?

Figyelt kérdés

Pár hete kiderült hogy testvéreim kiköltöznek Olaszországban és felvetődött hogy akár én is kimehetnék velük (jelenlegi álláspont alapján csak egy evet töltenenk kint). A másik lehetőség hogy szuleimmel Magyarországon maradok.

A probléma az hogy jovore kezdeném a gimit egy elég színvonalas iskolában, viszont a tény hogy egy egész évet Olaszországban töltsek valahogy vonzóbbak tűnik :D utánanéztem az oktatási rendszernek, talpraesett vagyok es bár az olasz tudásom közelit a nullához, angolul folyékonyan beszélek. Tudom hogy Olaszországban nem sokan beszélnek angolul, de biztos meg tudnám magam értetni ha kell.

Nektek ha lenne lehetőségeket kimenni es felfedezni egy új kultúrát/országot, megtennétek? Vagy inkább várják meg pár evet es cserediakprogram keretében tegyem meg ugyanezt?


2016. ápr. 18. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek így nem sok értelme van. Én nem szüntetném meg a jogviszonyomat Magyarországon. Ha nagyon ragaszkodsz Olaszországhoz, mindenképp maradj magántanuló itthon.
2016. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, eleve úgy gondoltam... Elnézést ha ez így nem volt egyértelmű.
2016. ápr. 18. 18:35
 3/6 anonim válasza:
Ha van rá lehetőséged hogy relatíve ingyen kint élj egy évet Olaszországban, akkor szerintem mindenképpen használd ki! Egy plusz nyelv amit beszélsz sosem árthat:)
2016. ápr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha megvan rá a lehetőséged, simán menjél ki, fogd fel úgy mint egy NYEK-es évet és így nem is baj ha csúszol a gimivel :D
2016. ápr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Lehet én vagyok a begyöpösödött, de ennek így semmi értelme. 14 éves vagy, mire mégy azzal, ha kimégy 0 olasz tudással Olaszországba egy évre? Semmire, csak egy évvel később érettségizhetsz.


Több értelme van akkor már érettségi után és egyetem előtt elmenni valami másik országba, vagy országokba, akkor már dolgozhatsz is, szabadon bejárhatod, csinálhatsz mindent felügyelet, engedély stb. nélkül, amit egy 14 éves gyerek nem csinálhat. Semmiben nem leszel korlátozva.


Vagy ugye egyetemről az erasmus, ami megint csak jó, mert nem dolgozni kell, hanem tanulsz fél-egy évet valami szimpatikus országban, és kiélvezed az egészet, már akkor is gyakorlatilag felnőtt emberként, mindenféle megkötöttség meg szerencsétlenkedés nélkül.

2016. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én biztosan mennék. Ott vannak a testvéreid, biztonságban vagy. ...és mi van ha egy évvel késöbb érettségizel????? SEMMI.

Vállald be. A szüleid mit szólnak?

2016. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!