Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Marosvásárhelyi Orvosi és...

Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem felvételi Magyaroroszágról?

Figyelt kérdés
Magyarországról szeretnék jelentkezni az egyetemre és nem beszélek románul. Meg lehet tanulni időközben annyira, hogy átmenjek a gyakorlati vizsgákon? Továbbá a felvételihez szükséges könyvet be lehet szerezni úgy hogy nem megyek ki személyesen? Bármilyen segítséget, információt szívesen fogadok! Köszi!

2016. ápr. 24. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel irasbeli vizsga van, amit le lehet tenni magyarul ezert az nem akkora gond. a vizsga 90%-ot er, mig az erettsegi atlag 10%-ot. ebbol lesz az atlagod, ami alapjan bejutsz vagy nem. ha jol tudom, felvetelikor, kulfoldieknek van egy roman nyelvvizsgajuk, de azon mindenki atmegy :D. viszont ha boldogulni akarsz, akkor meg kell tanulj romanul, mert kell majd menjetek korhazba es ott nem art romanul tudni, ha a paciens roman.Sok sikert! :)
2016. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy megyek át rajta ha egy szót nem tudok románul? :D
2016. ápr. 26. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
A beiratkozas is nehezkes lesz,ha nem tudsz romanul.
2016. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindig akad valaki, aki segit :P. de tenyleg. en nem arra az egyetemre jarok, viszont nagyon sok ismerosom van ott, es ok mondtak, hogy beiratkozni be tudsz, max megkersz vkit, hogy segitsen. Ahogy hallottam lehet online jelentkezni, es azt a par szot szotar segitsegevel le tudod forditani. A roman vizsgan meg mindkenki atment, ugyhogy nem tudott egy szot sem. Es ha tenyleg ezt szeretned, egy par mondtatot akar meg is tanulhatsz addig. egy par alap mondtatot: hogy hivnak, honnan josz, hany eves vagy, koszones.
2016. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A roman vizsga nem felveteli elott van, hanem az elso ev vegeig, pont azert mert nem mindenki beszeli. Nem mindenki ment el a vizsgara, vajon miert? Epp ezert nem is mindenki ment at. Nem kovetel kozepszintet, de azert eros alapot,vagy kicsit tobbet igen.


A gyakorlatok romanul lesznek, tehat muszaj megtanulni. Mivel az ido elorehaladtaval tobb a gyakorlat, mint az elmelet gondolom sejted miert.


Plusz gratisz, hogy a szakdolgozatodat az egyetem vegen romanul kell irni.

2016. ápr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :) Van közületek aki odajár jelenleg? Kaptam privátban üzenetet, és ő nagyon le akart beszélni az ottani tanulásról saját negatív tapasztalatai miatt. Több véleményt is meghallhatnék! Hallottatok olyanról aki ott elvégezte estleg 2 év után át tudott jelentkezni itthonra? Magyarországiak sokan vannak?
2016. máj. 10. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:

A felvételihez nem kell románul tudni, de később meg kell tanuld, mert a gyakorlatok románul vannak (még a magyar vagy angol csoport számára is), és a disszertációt is románul kell írd.


Általában azoknak van "negatív tapasztalata", akik idejönnek Magyarországról, mert azt hiszik, hogy ez egy link egyetem ahol átmész mint kacsa a vízen, és megvan az orvosi diplomád! Hát ők nagyon fel szoktak sülni, és ha Te is csak ezért akarsz idejönni, akkor valószínűleg Te is fel fogsz!

2016. máj. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Mondjuk disszertáció mesterképzésen nem igen van:D

Az max. diplomadolgozat, mivel ez még mindig nem doktori képzés.

2018. okt. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hány év után lehet átjelentkezni Magyarországra?
2018. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!