Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan válasszam meg a nekem...

Hogyan válasszam meg a nekem megfelelő várost Erasmusban, ha az egyetem- és az életminőség számít?

Figyelt kérdés

Ezt találtam: [link]

...de nem tudom, hol tudnék angollal elvegetálni Anglián, Írországon kívül. Még tudok horvátul, de a Balkán nem lenne nagy újdonság nekem. Skandináv országokat néztem, a finn Oulu-t nagyon dicsérik, de jó lenne másoktól valami tapasztalat, mert a statisztika sokszor nem a valóságot mutatja. Másik, ami tetszene az Spanyolország, de még mindig az egyetem lenne és életminőség lenne az első szempont. Valami tapasztalat, amit valaki megosztana?


2016. ápr. 25. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is: azokból az intézményekből tudsz válogatni, amikkel a te adott szakodnak van szerződése. Tehát fogod azt a listát, és azt érdemes végigböngészni, mert lehet, hogy találsz rajta olyat, amire magadtól nem gondoltál volna, de egyébként tetszik. Emiatt viszont tök felesleges bármit is ajánlanunk, hiszen hiába mondom, hogy menj valahova, ha az adott szakodon oda nem lehet menni.

Másodszor: sok helyen van angolul az oktatás annak ellenére, hogy az ország hivatalos nyelve nem az angol. Bárhová is mész, gyanús, hogy a többi erasmusos diákkal is angolul fogsz elsősorban kommunikálni.

Harmadszor pedig: sajnos Erasmus szempontjából érdemes elsősorban nem az életminőség szerint dönteni, hanem aszerint, hogy mennyire egyeztethető össze a kinti félév az itthoni tanulmányaiddal, hány tárgyat tudsz elfogadtatni; valamint hogy mennyi kiadást fedez az ösztöndíj, mennyi plusz pénzt kell rászánnod (a legtöbb helyen durván sokat).

2016. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És hol tudnám megnézni, hogy a programtervező informatikus szakot még hol fogadják el, stb...

2016. ápr. 25. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:
A saját egyetemed honlapján nézelődj, kell lennie egy listának, amiben fel van sorolva szakonként, milyen külföldi intézményekkel állnak Erasmus-kapcsolatban. Abból tudsz csemegézni. Ha kinézel egy egyetemet, rámész a honlapjára, általában nagyon egyszerűen meg lehet találni az Erasmusos diákoknak szóló információkat. Megtalálod a mintatantervet, a felvehető tárgyakat (ahol nem angol az egész képzés, ott az angol nyelven induló tárgyakat), és ezeknek a tematikáját tudod összevetni a saját szakod tematikájával.
2016. ápr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!