Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha MSC hallgató vagyok ERASMUS...

Ha MSC hallgató vagyok ERASMUS-sal részt vehetek egy külföldi egyetem BSC képzésén is, vagy mindenképpen MSC szintű képzéshez kell csatlakoznom?

Figyelt kérdés
Egy olyan egyetemmel tudnék kapcsolatba lépni, ahol az én szakterületemen csak BSC képzés folyik. Akkor én MSC-sként ki tudok oda menni?

2016. máj. 8. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem valószínű... Először is tudtommal csak olyan intézménybe mehetsz Erasmusra, amelyikkel van szerződése az egyetemednek (kivéve a szakmai gyakorlat, amire te keresel magadnak helyet). Szóval ha félévre ki mész tanulni, akkor megadott listából válogathatsz, nem választhatsz ki önkényesen egy másik egyetemet.

Ezen kívül egyetemenként változó, hogy mennyit (kreditben vagy tárgyban) kell a kinti tanulmányokból itthon is beszámítani, de arra készülj, hogy valamennyit biztosan. Tehát nem tanulhatsz kint akármit, hanem úgy kell kurzusokat elvégezned, hogy azok közül valamennyi egyezzen az itthoni tárgyak tematikájával, követelményével, és az itthoni oktatók elfogadják a kint elvégzett tárgyat. Emiatt lehetetlen, hogy alapképzéses tárgyakat elfogadjanak a te mesterképzéseden.

2016. máj. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!