Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kevésbé erős tanuló külföldön?

Kevésbé erős tanuló külföldön?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mint ahogy az egyre több diák fejében, bennem is megfordult az a lehetőség továbbtanulás szempontjából, hogy a külföldi egyetemeket válasszam a hazaiak előtt, főképp azért, hogy a nyelvtudásomat még jobban fejleszthessem. Azonban bármennyire is elhatározott vagyok most, mégsem olyan sikeresek a jegyeim, mint az elvárható lenne ilyen vágyálmok mellett, ezért most inkább a külföldön tanuló diákokat kérdezném és kérném arra, hogy húzzanak le a realitás talajára. Szóval, Skócia és Dánia közt gondolkodtam(nyilvánvalóan az ingyenes oktatás[igen tudom, attól még vannak költségek] és a nyelvtudás miatt), méghozzá Computer Science szakon. Idén előrehozott érettségit tettem infóból (11.-es vagyok), ami az elvárásoknak nem megfelelően sikerült(egy közepes négyes lesz...), ezért azt szeretném újracsinálni jövőre. Illetve természetesen ott a többi tárgy, a töri az megy, legalábbis elég jónak tartom magam, az irodalomhoz van kedvem elég, ezért úgy érzem abból is összetudok hozni egy jó érettségit, de a legrettegettebb ellenségem a matematika. Elég lusta vagyok, de úgy érzem, hogy ha összeszedem magam, és az egész jövő évet a gyakorlásra és a felkészülésre szentelem, elég jó lehetek. Legalábbis nagyon remélem. Viszont egyáltalán nem gondolkodom az emelt érettségin, egyszerűen az már nekem túl sok. Azt is tudom, hogy pl. Skóciában az iskolák írják meg a diáknak, hogy milyen jegyeket várnak, de azért talán valami támpontot tudtok adni. Előre is köszönöm a válaszokat, és ne kíméljetek!:)

2016. máj. 26. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Ne haragudj a viszonylagos off válaszért, a világért sem akarok kötekedni és sajnálom, hogy nem tudok hasznos információval szolgálni a külföldi tanulmányokat illetően, de: átgondoltad rendesen a szakválasztást? Utánanéztél, miből áll a Computer Science képzés? Csak mert az informatikai képzéseknek nagyon velős alapja a matematika. Itthon is, külföldön is. Ha ez nem megy, akkor baromi nehéz lesz infó szakot végezni.
2016. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igenigen, jelenleg is tanulok informatikát 10 órát hetente(hálózati alapismeretek&gyakorlat,adatb. és szoftverfejlesztés alapism. & gyakorlat).
2016. máj. 26. 20:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazság szerint értem, ha odafigyelek, de az érettségi az mindig más egy kicsit mint egy szimpla matek doga.
2016. máj. 26. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy homogén kategória, hogy "skóciai egyetemek" vagy "dán egyetemek". Mindenhol vannak erősebbek és gyengébbek is. Attól nem lesz Ivy League valami, hogy kívül esik Magyarország határain. Egy középszerű skót egyetemre ugyanúgy fel fognak venni, mint egy középszerű magyarra.
2016. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A matekhoz csak annyit,hogy én magyar egyetemen tanulok gazdasági matekot.. az érettségim 5ös lett,emelt szinten tanultam de végül közepet tettem( biztos ami biztos),és azt hittem,nem lesz gond az egyetemen sem a matekkal..na hát most vért szenvedek vele,olyan nagyon nehéz az anyag, és ez csak függvény analízis..gyanítom, a műszaki matek ennél százszor nehezebb.. szóval ha a matek magyarul sem megy perfektül,akkor hogy fog menni szerinted egy idegen nyelven..ja igen,ès a nyelvből azt hiszem követelmény egy jól elvégzett toefl vagy ielts nyelvvizsga, nem árt ha ezeknek utána nézel..de mindenképp magas szinten kell értened és beszélned is minimum az angolt, mert az egyetemen sokkal nehezebb a tananyag mint a közép iskolában.
2016. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!