Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Brit egyetemen magyarok?...

Brit egyetemen magyarok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az alapszituáció az, hogy nagyon szeretnék amerikában dolgozni, erre azonban ugyebár egy magyar diplomával nincs sok esélyem. Az amerikai és kanadai egyetemeken óriási tandíjak vannak, így arra gondoltam, hogy brit egyetemre járnék. Amúgy is mindig vonzott Anglia, szerettem volna ott élni, de nem túl sokáig,hiszen az USA a cél. Tudom hogy egy brit egyetem elvègzése után sincs annyi esélyem elhelyezkedni ott, mint egy ottaninak, de gondolom azért egy angol diplomával könnyebb lesz, mint egy magyarral. Az érdekelne, hogy Amerikában felvesznek-e dolgozni brit diplomával? És az Egyesült-Királyságban milyenek a tandíjak? Van ösztöndíj szerzési lehetőség magyar állampolgároknak is? Esetleg van olyan ország még az EU-ban, ahol nem túl magas a tandíj, de elfogadják kint a diplomát? Tényleg nagyon szeretnék kint élni, és nem úgy mint a nagytöbbség, hogy kimegyek dolgozni és döl a lé. Egy átlagos életet szeretnék, és kint maradni. Köszi előre is a válaszokat :)

2016. máj. 28. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Én ingyen jártam egyetemre Amerikába... Nem is akárhová, az MIT-ra.
2016. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Angliában is van diákhitel, de nem olyan mint itthon. Nagyon kedvező, és fedezi a tandíjadat, mindenképp nézz utána. Több ismerősöm is tanul ott, és mind ezt a diákhitelt használják, míg a keresetük nem éri el az x ezer fontot (évente), addig nem is kezdik el behajtani rajtuk.
2016. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. És elfogadják azt a diplomát az USA-ban?
2016. máj. 28. 13:44
 4/7 anonim válasza:

ma 13:17

Nem repedezik a plafon feletted?

2016. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3: Gondolkodj picit. Az USA-ban a világ legjobb szakemberei dolgoznak, többségük nem is ott született. Persze, hogy elfogadják.
2016. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hát én még nem dolgoztam az USAban de szerintem nem azt fogják nézni, h milyen nyelvű a diplomád, hanem a tapasztalatod, eredményeid, referenciáid, stb. Jó alap egy nívós egyetem de fontosabb h mit hozol ki belőle.


Amúgy igen, Angliában szuper a diákhitel amit csak akkor kell visszafizetned ha elér egy küszöböt az éves kereseted, viszont ha nem akarsz hitelt felvenni, nézz skót egyetemet, Skóciában az eus diákok tandíját kifizeti a SAAS (azaz neked ingyen van a suli).

2016. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha jó eredményeid vannak és fel is tudsz valamit nem azt nézik


Egyetemen rengeteg előadás volt, ahol volt hallgatók (15-20 éve végeztek) tartottak előadást és olyan komoly cégektől, hogy csak na :D

2016. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!