Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » University of Aberdeen. Járt...

University of Aberdeen. Járt valaki oda? Mekkora az esélyem?

Figyelt kérdés

A University of Aberdeenbe szeretnék járni tengerbiológia (marine biology)szakra. Mivel ez a tudomány (science) kategóriába sorolható, ezért mint magyarnak minimum "4-esnek kell lennie az érettségi átlagomnak és két természettudományi tárgyból kell 5-ös emelt szintűt tennem". Tegyük fel, hogy a kötelezőkből is lenyomom az emelt ötöst, két nyelvből is és azokhoz külön nyelvvizsgát is csinálok és mondjuk az OKTV-n jó helyezést (első 10 hely, azt szeretik értékelni) szerzek, akkor hány százalék, hogy felvesznek? Jó esélyem van rá?

*Amit idézőjelbe tettem az az alap követelmény.


2016. jún. 2. 17:24
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia! Sajnos ha UK-be mész, még az előtt jelentkezned kell, hogy meglennének az érettségi eredményeid (hacsak nem halasztasz egy évet), így ők nem fogják látni, hogy felülteljesíted az alapkövetelményt. Van esélyed bekerülni, csak kell egy nagyon jó personal statement-et írnod. OKTV eredményt is csak a personal statementbe írhatsz, helyezésért nem jár plusz pont.


Én is a Uni of Aberdeenre jelentkeztem és meg is kaptam a conditional offert, bár én business szakra :)

2016. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!