Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanulás + diákhitel Angliában?

Tanulás + diákhitel Angliában?

Figyelt kérdés

2 egyetemet is "kinéztem", hogy oda mennék továbbtanulni. Írtam is mind a 2 iskolának, egyiktől kaptam is korrekt válaszokat. Akitől kaptam, ott nincs lehetőség ösztöndíjra, szóval a diákhitelen gondolkodom, mert elég sok jót olvastam róla. Csak a probléma, hogy elég drága a tandíj. A másik iskola, ahonnan még nem kaptam választ, kicsivel olcsóbb, illetve van lehetőség ösztöndíjra, de ezt pontosan még nem tudom. A hitelnek utána is olvastam, de még vannak kérdéseim.

-ha 9 ezer font felett van a tandíj, még így is kaphatok hitelt?

-mikor és hogyan lehet jelentkezni?

-évente kell újítani?

-ha az ösztöndíj nem fedezi a teljes tandíjat, mi történik?

-egyszerre többre is lehet pályázni és többfélét kapni?


Személyes tapasztalatokat szívesen olvasnék és arról is, hogy milyen kint az élet (Liverpoolba tervezek menni, egy kérdést ezzel kapcsolatban már kiírtam). Egyéb költségek miatt (lakás, szórakozás, stb) miatt még dolgozni is szeretnék.



2016. jún. 15. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak kérdeznék, hogy miért pont Angliába mennél? Nem jöhet szóba például Ausztria, ahol szintén tanulhatsz angol nyelven, de tandíjmentes? Jól átgondoltad, hogy 9 ezer font/tanév adóssággal szeretnéd elkezdeni az életed?

2016. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Régebben még Dánia volt a cél, mert ugye ott ingyenes, de változtak az elképzeléseim és ezért is ez a 2 angol iskola a cél jelenleg. Ausztriában pedig nem tudom milyen lehetőségek vannak, de most, hogy említetted, utánanézek, mert hitelt soha se akartam felvenni semmire, de elég húzós az egész...
2016. jún. 15. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Először tényleg érdemes szétnézni más országokban is. Ausztriában ingyenes, Skóciában is, Németország egyes tartományaiban is, stb.
2016. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ausztriát és Dániát néztem, ott nincs olyan szak. Németo-t nem tudom még, bár németül nem tudok, ezért is néztem elsődlegesen angol iskolákat. Van olyan oldal, ahol ezek fent vannak?
2016. jún. 16. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!