Színészet külföldön?

Figyelt kérdés

Ne nevessetek. Régi vágyam, hogy színésznő legyek, s ez érdekében ideáig is tettem már egy s mást. Színjátszó tanodába járok, havonta 2-3 fellépésünk van és nagyon szeretem, versmondó, mesemondó versenyekre is jártam, bár ezekből már kinőttem ( Róka és a holló típusúra kell gondolni). Az érdekelne, milyen tanulmányokra lenne szükségem és hol ha én a későbbiekben is ezzel szeretnél foglalkozni, csak egy olyan országban, ahol jobbak a körülmények, nagyobb a lehetőség. Például Statfordban lakik a nagybátyám, vele már beszéltünk az ügyről, és szívesen fogadna, ha úgy alakulna,nála laknék. Na jó, ne szaladjunk így előre! Az érdekelne, ha majd leérettségizem, hogyan folytassam tovább és hol? Magyarországon kell elvégezni az iskolát, vagy sem? Egyesek azt mondják felesleges lenne, ugyanis kint megint el kéne. Valamint mire gyúrjak még rá a magyaron (irodalom, nyelvtan egyaránt) és az angolon kívül még az utolsó 2 gimis évemben? Ebből a kettőből szeretnék emeltszintűzni. Köszönöm előre is!

15/L


2010. ápr. 13. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

pesten van színművészeti fősuli asszem ez a neve ott tanultak a magyar hírességek is, ilyenekre gondolj h Berecki Zoltán Rékasi Károly stb...

sztem kezdésnek nem rossz

2010. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
magyar színészi diplomával nem sokra mész külföldön, főleg hogy még az ottani művészeti diplomások is nehezen tudnak elhelyezkedni. ha tényleg komolyan gondolod, szerintem mindenképp érdemesebb lenne eleve külföldi egyetem vagy főiskola megfelelő szakára beadni a jelentkezést. Kanadában a York egyetem theatre szakáról hallottam jókat, de nyilván Anliában és az USA-ban is vannak nagy múltú dráma-és színházképzések.
2010. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
igen, nekem is ezt mondták, hogy körülbelül annyit érne, mint egy nagy nulla. akkor talán beadom majd Angliában valahol. azt nem tudja valaki, hogy melyik eredményeimet nézik? gondolom angol meg irodalom/nyelvtan biztosan.
2010. ápr. 13. 20:45
 4/15 anonim ***** válasza:

Az itthoni jelentkezőknek sem sikerül azonnal a bejutás, ezt ne feledd. Nem kell lenézni a magyar színművészetit sem, semmivel nem rosszabb. Azért lenne mégis 'felesleges' mert ugye te kifele készülsz és itthon magyar nyelven vannak az előadások, ergo ugyanazt meg kellene tanulnod angolul is.. Nagyon sokat kell tanulniuk a színészeknek, nem csak a darabokat, de tanulnak táncolni, beszélni (artikulálás, mimika..), énekelni és mozogni a színpadon. Nagyon összetett szakma ez is, de emellett nincsenek megfizetve.

Próbáld meg külföldön beadni a jelentkezést, de nem akarlak elkeseríteni, még felsőfokú nyelvvizsgával sem biztos a siker.. Nagyon figyelik a kiejtést, már eleve itt van egy hátrányod..

Szóval elég nagy fába vágod..

2010. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem is nézem én le a magyar színészetet, dehogy is! csak szerintem külföldön jobban boldogulnék. tudom, hogy számít a tánc és az ének is. táncolni negyedikes korom óta, énekelni 2 éve járok, szóval ez hátha segít. igen, azt gondoltam, hogy elsőre úgysem jutnék be, hisz van akinek a magyar 4.re sikerült. szerintem azért külföldön mégiscsak jobban megfizetik őket, nagyobb az esélyük bejutni filmekbe, vagy akármi.
2010. ápr. 14. 22:02
 6/15 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy kell egy nagy adag szerencse is, hogy az ember jókor legyen jó helyen. Ismerek olyat, aki még ki sem járta a színiiskolát, máris kapott nemzetközi filmekben szerepet, mások (egyébként szintén kiváló színészek) meg még itthon sem tudnak elhelyezkedni. Szóval ismerettség, kitartás, szakmai felkészültség (!), és hátha összejön.
2010. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm:) igen, néha tényleg csak a szerencsén múlik minden. hány ilyen sztár van...
2010. ápr. 20. 15:52
 8/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz, h idekint akárcsak fel is vegyenek egy színművészeti iskolába irdatlan nagy szorgalom és rengeteg pénz kell. Ha érettségi után akarsz kijönni, akkor legjobb, ha addigra megvan angolból az advance szinted, lehetőség szerint a cambrige-i. De még ekkor is bele kell kalkulálnod, h nem biztos, h a UK bármely részén elfogadják az érettségidet és akkor részt kell venned egy 1-2 éves képzésben h megyszerezd a "highers-t". Nemrég láttam itteni színészek profilját egy ügynökség honlapján, nem egy közülük tud kb. 8 féle angol dialektust, tehát a siker érdekében erre is gondot kell fordítanod. Legutolsó sorban pedig érdemes utánakeresni a felsőoktatási áraknak. Míg otthon úgy tudom kaphatsz állami képzést, addig itt van, aki 1 millió forintot kell, h kifizessen félévente. Nem elérhetetlen cél, de hihetetlen kitartás és jó támogató kell hozzá.
2010. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

és egyébként, ha nem vagyok indiszkrét, te mit dolgozol kint? és mikért fizetnek jól?

2010. ápr. 21. 21:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyelőre csak részmunkaidőben takarítok, amíg nyelvet tanulok és megkapom a szülésznői regisztrációmat. Hiába végeztem el otthon az EU által elismert képzést, és fordítattam le a bizonyítványom mégsem ismerik el itt olyan könnyen.
2010. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!