Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha most kaptam egy levelet x...

Ha most kaptam egy levelet x egyetemtől, hogy küldjem el az original passport/national identity cardomat, akkor az original maga a dokumentum, tehát másolat nem jó?

Figyelt kérdés
Mert 2 hét múlva költözök az adott országba, addig itthonra a személyim kellene, akkor pedig az útlevelem lenne marha hasznos, és 2 hét alatt nem fogják visszaküldeni.
2016. jún. 29. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem jó, és nem is küldöd el. Okiratot csak hivatalos személynek adsz át, levélben meg SOHA nem adjuk fel.

Ez így komolytalan.

2016. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ez külföldről így működik, valamit küldeni kell, hogy tudják, hogy nem a macskám feküdt rá a billentyűzetre, és adta be a jelentkezést. Azért meg nem repülhetek ki, hogy valakinek a kezébe tudjam nyomni.
2016. jún. 29. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos iratainkat sose küldjük postán. Elveszhet, ellophatják. Ilyen nem is kérhetnek.

Hívd fel őket, hogy jó-e, ha beszkenneled és azt elküldöd. Aztán majd ott bemutatod személyesen az eredetit, ha kell.

2016. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Én is azt mondom,hogy hívd fel őket. De ha nagyon muszáj, akkor elküldöd a kártyádat, az útlevél itthon is elég ahhoz, hogy igazold magad, sőt ha van jogosítványod, az is. Persze ne parlagi bélyeges levélként add fel a postán, de gondolom ez egyértelmű! :-)
2016. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp sem adnék fel ilyen okiratot postán!

Ilyet tényleg nem kérhetnek.

Teljesen komolytalan az egész.

Kérhetnek szkennelt változatot, kérhetnek hiteles másolatot meg még nagyon sok mindent, de hogy az eredeti személyidet és útleveledet add fel postán, ez a bóvli kategóriája!

2016. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiteles másolatot küldjél, menj el 1 közjegyzőhöz, pár ezer forint lesz (azért ilyen drága, mert neked nyilván kell hozzá angol nyelvů záradék is).
2016. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és biztos ami sicher azért megjegyzem, a hiteles másolatot nyilván postán kell elküldened, amint beszkenneled, már nem hiteles. ;)
2016. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez milyen egyetem....? :D
2016. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Norman Bates ***** válasza:
Nekem angliaban a provisional jogsi postan igenylesehez kellett a szemelyimet elkuldenem es az angol lakcimemre visszakuldtek a rakovetkezo heten. Viszont most iratkoztam be collegra es ott csak a beiratkkzas napjan lefenymasoltak az utlevelem es ennyi...
2016. aug. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!