Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » (IB) Nemzetközi Érettségi?

(IB) Nemzetközi Érettségi?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, hogy 45 pontos (persze a megfelelő tárgyak kiválasztásával) hibátlan IB érettségivel (+TOEFL nyelvvizsgával) tényleg be lehet jutni ilyen helyekre, hogy Harvard, MIT, Yale, Cambridge, Oxford?


Néztem ilyen hivatalos IB statisztikákat, elvileg 2014-ben valami 208 fő érte el a maximális pontszámot. Szóval ez lehetséges alapjáraton?


(Azt tudom, hogy az amerikai egyetemre való bekerüléshez kell tenni SAT1, illetve SAT2 vizsgát. Utóbbit a komolyabbak kérik)



#egyetem #Nemzetközi Érettségi
2016. júl. 5. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, valóban be lehet jutni hibátlan International Bacc.-al a világ legjobb egyetemeire.

Viszont nem azért mondom, de barátnőm elvégezte az IB-t és teljesen kikészült, nem volt egyáltalán szociális élete és nagyon-nagyon nehéz volt neki. Kb. egy héten 3X tanult hajnalig és azt mondta, hogy maga a program van olyan nehéz, mint egy egyetem. Úgyhogy ha jót akarsz magadnak, akkor ne válaszd (szerintem)...

Egyébként meg a 45 pontot összeszedni, az szinte egyenlő a lehetetlennel....

2016. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy beleszólok, de hol lehet ilyen nemzetközi érettségit tenni? Mentesít a magyar alól? Csak ezzel lehet bejutni külföldi egyetemre?
2016. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, kiváltja a magyart. Jelenleg 5 gimiben tudsz ilyet csinálni. Karinthyban a legérdemesebb.


Ha perfect angol vagy, meg mondjuk beszélsz még egy idegen nyelvet, továbbá 40 pont fölötti az IB-d, akkor külföldön nyitva van a kapu.


Ha maximális 45 pontot érsz el, és van egy két apróságod a nyelvtudás mellett, ahogy írtam, akkor akár Harvard, Cambridge, Yale, MIT is lehet. De 45 pontot elérni tényleg nem könnyű. Azt hiszem, hogy a 7-es osztályzat 90%-tól jár. És ezt még kell tudnod csinálni 6 tárgyból, amiből 3 emelt.


Néztem hivatalos IB statisztikát, és 2014-ben kb. 220 fő érte el világszinten a max pontot a több mint 100 ezer jelentkezőből. Tehát ja, nem árt pengének lenni.

2016. aug. 3. 01:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm. :)
2016. aug. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!