Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában való továbbtanulásró...

Angliában való továbbtanulásról valaki bővebb információt? Személyes tapasztalatok, anyagi vonzat? University of Leeds?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldön továbbtanulni, és eddig ez az egyetem tetszett a legjobban. Az iskola honlapján utána olvastam a felvételinek, de saját személyes tapasztalatok jobban érdekelnének! Esetleg járt valaki erre az egyetemre, vagy akár anglia területén más felsőoktatási intézménybe? Kíváncsi lennék rá, hogy egészen pontosan mi történik a felvételi eljárás alatt, és legfőképp az érdekelne, hogy az anyagiakat külföldön milyen módon lehet intézni. Kaphatok-e hitelt diákként? Ráadásul most, hogy Anglia nem lesz többet EU-s ország, nem tudom ez milyen hatással van a kinti tanulmányokra. Előre köszönök szépen minden választ!

2016. júl. 7. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem lesz EU-s ország egyelőre nincs meghatározva mi és hogyan lesz a tandíj kapcsán. Elméletileg így nem lehetne hitelt kapni és a tandíj is ami eddig 9.000 font körül volt most háromszorosára emelkedne, mert ugyanúgy kellene fizetni, mint pl. ha az USA-ból jött volna. De mivel ez így nagyon nem éri meg az egyetemeknek, mert sok hallgatót veszítenének valószínű, hogy lesz erre valami megállapodás. Addig is most elég rizikós, hogy milyen megállapodást tudnak kötni mielőtt kilépnek.
2016. júl. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy sikerül valamilyen megoldást találniuk minnél előbb, mivel az én felvételim jövőre esedékes. Azt olvastam, hogy vannak olyan "irodát", vagy nem tudom minek hívjam őket, akik segítenek lebonyolítani a felvételit és a hasonlókat. Ezekről nem hallottál esetleg valamit?
2016. júl. 8. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg hasznosak ezek az irodák, csak kicsit sokba kerülnek. Viszont valószínű, hogy akkor minden papír meglesz és időben leadod amit kell. Pár ismerősöm tanult tovább külföldön (sajnos egyikük se Angliában), viszont maguknak intézték, nem volt sok gondjuk vele. Ha tudsz angolul annyira nem nehéz, arra kell figyelni hogy az időpontokat betartsd meg bele kell kalkulálni, hogy hivatalos fordítás kell az érettségiről, nyelvvizsga papír meglegyen stb. és ne késs ezek miatt le fontos dátumokról. Ezt ugye nem lehet úgy, mint itthon, hogy akkor péntek 12:00 a határidő és akkor 11:55kor még feltöltöm gyorsan.

Ha úgy érzed meg tudod magadtól oldani akkor felesleges, ha nagyon bizonytalan vagy jobban jársz egy ilyen irodával. Elég sok van, mindenképp nézd meg majd milyen vélemények vannak róluk.

2016. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. júl. 8. 22:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült bejutni? Vagy már nincs a listán?
2018. ápr. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!