Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ugye ne is álmodozzak az...

Ugye ne is álmodozzak az amerikai továbbtanulásról, ha nem vagyok atomfizikus és nem gyémántkereskedők a szüleim?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék Amerikában továbbtanulni, majd letelepedni ott, ezért is gondolom, hogy már az egyetemet is ott kellene végezzem. Jó tanuló vagyok, tudok kitűnő lenni ha nagyon rágyúrok a dolgokra, néha azonban a reál tárgyakból becsúszik 1-2 rosszabb jegy és olyankor hajlamos vagyok azokat lerontani, értsd: év végén megesik, hogy fizikából és matekból 4-es vagyok.

Ezért gondolom, hogy az ösztöndíj esélytelen.

10 milliónk meg épp nincs csak egy évre egy amerikai egyetemen, szóval azt hiszem passzolhatom is...


2015. nov. 6. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha te tudod, hogy mi a stájsz, akkor minek írtad ki a kérdést? Vagy csak sajnáltatni akarod magad? ...
2015. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos ilyen kegyetlen az élt. Én is szeretnéd Porschét vezetni vagy a Maldív-szigeteken nyaralni, de hát állítólag ezekért fizetni kell.
2015. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként fel nem foghatom, miért az amerikai egyetemekre ácsingózik itt mindenki, annyira látszik belőle, hogy az illetőnek fogalma sincs semmiről. Körülbelül 3 olyan tudományterület van a világon, amit amerikai egyetemen oktatnak a legszínvonalasabban (jog-Harvard, a mérnöki dolgokra ott a Caltech, és biztos van még egy) de akármelyik területen van hatszor színvonalasabb, és olcsóbb európai képzőhely.
2015. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, én Németországban tanultam egyetemen angol nyelven, és több amerikai csoporttársam is volt, akik azért jöttek Európába tanulni, mert Amerikában megfizethetetlen és színvonaltalan a felsőoktatás. Kivéve persze a Harvardot meg az MIT-t, de azokra meg nem kerül be mindenki.
2015. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Erasmussal kimehetsz magyar egyetemről is egy félévre. Amúgy nem is az, hogy Németországba mennek ki amerikaiak, de még itthon is van bőven jenki egyetemista, na mondjuk nyilván nem itt végzik az egész képzést.


Amúgy nem is értem mi a kérdés, ha tudod, hogy nem vagy annyira kiemelkedő, hogy ösztöndíjat kapj és nincs is sok pénzed, akkor a válasz: nem tudsz ott egyetemre járni.

2015. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ausztriába, Németországba, és nagyon sok európai országban vannak olyan szakok, ahol angolul tanulhasz ingyen! is.

Ezért ha anyagilag nem álltok úgy, akkor mehetsz európai országokba. Ott csinálhatsz külföldön egy szemesztert amerikában is, ha pedig elvégezted a sulit és lesz saját kereseted, és persze angolul is tudni fogsz, oda utazol ahova csak szeretnél

2015. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!