Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudok úgy szerezni ösztöndíjat...

Tudok úgy szerezni ösztöndíjat, hogy a gimnáziumban kitűnő tanuló leszek?

Figyelt kérdés
Nyolcadik után kimennék ausztriába gimibe, amiben az a jó, hogy ott könnyebb a tanulás, meg fel is tudnék zárkózni stb...és ha a gimnáziumban kitűnő tanuló lennék, akkor ki szeretnék menni amerikába tanulni F1-es tanulói vízummal, és az ösztöndíjjal "tartanám el" magam. Ez az ötlet onnan jött, hogy az anyám mesélte nekem, hogy az ő egyik barátnője kint élt 2 évet amíg suliba járt amerikában, csak ő ilyen cserediákos vízúmmal azt hiszem. És hát hiába keresgéltem az interneten, nem találtam semmilyen választ a kérdésemre. (Még nem tudom, melyik gimibe mennék, ha ez számítana)

2016. aug. 4. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kituono bizonyitvany korantsem eleg egy teljes osztondijhoz az USA-ban. Valami masban nagyon jonak kell meg lenned, hogy egyaltalan jelentkezz osztondijra pl. nemzetkozi tanulmanyi versenyek jo eredmennyel, sport eredmenyek. 1 osztondijra tobb ezren jelentkeznek. Mit tudsz te tobbet nyujtani mint a tobbi masik? Ezen probalj gondolkozni.
2016. aug. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokan mondják a magasságom miatt, hogy lehetnék kosaras, lehet, hogy sportban tudnék jeleskedni csak az a baj, hogy nem szeretek semmilyen sportot.:/ Majd meglátjuk mi lesz, lehet, hogy addigra a nyári munkával össz tudok gyűjteni annyi pénzt majd, hogy mire ki megyek, mindent ki tudjak fizetni. :)
2016. aug. 5. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hallottál-e ilyenről, de vannak olyan szervezetek, akik pár hónapost/éves cserediák- és ösztöndíjprogramokat szerveznek. Ez általában egy évre szól, de sok olyan is van, ahol két vagy több évre is kimehetsz a választott országba. Mivel ezek ösztöndíjak, nem adják oda őket bárkinek. A tanulmányi eredmény egy dolog, de mellette még millió dologban kell jeleskedned, hogy te legyél a kiválasztott. Mint az első is írta, erre nagyon jó lehetőség a sport, a tanulmányi és kulturális versenyek, a zene/színház, és nem utolsó sorban a diákéletben végzett munka (például ha DÖK elnök vagy). Ezen kívül általában elvárás egy alap nyelvtudás (angol/német), de mindig plusz, ha többet tudsz (például nyelvvizsga). Nyitottnak, elfogadónak kell lenned, aki képes kompromisszumot kötni, alkalmazkodni másokhoz.

A szervezetek többsége 15-17 éves diákokat keres, de itt is nagyok az eltérések. A szűrés általában elég komoly, sokszor többfordulós, kiesős rendszerben oldják meg. Linkelek neked pár oldalt, nézz körül rajtuk:


[link]

[link]

[link]

[link]

2016. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszodat! Az elég kimutatkozó és nagy dolog ha most novemberben megyek középfokú német nyelvvizsgázni, aztán mikor ez megvan jöhet a felsőfokú, ezután ugyanez lenne az angollal és most kezdem el tanulni a spanyolt? Ja és 13 éves vagyok, most leszek nyolcadikas, tehát gimire már valószínüleg meg lesz a német felsőfok és az angol középfok, de ha nagyon jol megy akkor lehet, hogy az angol felsőfokis meglesz és az is lehe, hogy a gimi végére a spanyol közép/felsőfok is meglesz. A németet meg az angolt is 2 év alatt tanultam meg ilyen jól, szóval a spanyol is menni fog, kitűnő bizonyítvánnyal és van jelenleg 4 oklevelek is. Az egyik 2012-es rajzpályázat különdíjas. A másik 2014-es vizisport egyesülettől egy harmadik helyezeti. Aztán egy első osztályból a jó tanulmányi eredményemért és példamutat szorgalmamert (jó ez igazából nem ér semmit, elsőben még mindenért adtak mindent) Aztán még egy vízisport egyesületes oklevél ami 2015ös és itt már második helyezet lettem. Szerintetek ezek mennyire segítenek majd nekem?
2016. aug. 5. 18:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon szép tervek, csak sikerüljön is megvalósítani! A nyelvvizsga mindig minden körülmények között jól jön, érdemes megcsinálni. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nem hiszem, hogy az elsős dolgaid meg a rajzpályázat annyira kiemelkedő lenne. Ami a sportot illeti, nem az okleveleidet fogják értékelni, hanem magát az eredményt. Ha valamiben jó vagy, érdemes elmenni hivatalos versenyekre, amikre esetleg többletpontot is kapsz majd az érettségin. Például egy diákolimpián az első háromban bent lenni már figyelemreméltó teljesítmény lenne. De a lényeg mindenhol az elhivatottság, ezt fogják nézni a kiválasztás során is. Ne a papírra menj!

De én azt mondom, hogy egyelőre ne ezen pörögj :) Nyár van, jó idő, pihenj egy kicsit a felvételi előtt, aztán szeptembertől meg koncentrálj csak arra! Érdemes megküzdeni egy jó gimiért, tapasztalatból mondom :)

Én egyébként Franciaországban voltam kint ösztöndíjjal :)

2016. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, jó lenne megvalósítani és jó lenne pihenni is nyáron, de ahova járok németre, az még nyáron is tart és semmilyen szünet sincs a karácsony kivételével és hetente egyszer kell mennem, de minden nap sokat kell tanulnom :/ A választ, hogy az ok levelekkel nem érek semmi valahogy sejtettem, nem lepődtem meg :D De ha nem is szerzek ösztöndíjat sem lesz olyan nagy baj, mert amíg kimennék amerikába addig még pár nyáron nyárimunkázni fogok és azzal tudok pénzt gyűjteni. A válaszodat köszönöm! :) És gratulálok, hogy kijutottak Franciaországaba!
2016. aug. 5. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az USA-ba több kell egy egyetemi ösztöndíjhoz, mint egy kitűnő bizonyítvány.
2016. aug. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!