Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik olasz egyetem lenne a...

Melyik olasz egyetem lenne a legjobb egy földrajz szakos hallgatónak?

Figyelt kérdés

Az érettségi utáni két évben olaszul tanultam, most szeptemberben pedig az ELTE földrajz szakán fogok tanulni. Ha a geográfus BSc meglesz, utána geográfus, geofizikus vagy geológus MSc-vel szeretnék tovább menni. Úgy terveztem, hogy még egy két évig tanulom a nyelvet, csinálok belőle nyelvvizsgát, és ha bejutok MSc-re, akkor utána megpályázom az Erasmust. Mindenképpen Olaszországba akarok menni, de nem tudom, melyik egyetem lenne a legjobb erre a szakra.


Én eddig a római La Sapienza, a bolognai és a milánói egyetemet nézegettem, de nem tudom... Még odébb van az egész, de szeretném a dolgokat előre tervezni. Valaki ismeri ezeket a helyeket, esetleg személyes tapasztalat róluk? Melyik érné meg a legjobban?


Azt a részét már ismerem, hogy az olasz iskolák nincsenek a topx-ben, de erre nem vagyok most kíváncsi.



2016. aug. 9. 00:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én OO.-ban tanulok egyetemen, igaz nem geologiát. A nagy egyetemek, pl. Sapienza, Statale di Milano országos szinten nem a legjobbak, nem is annyira ajánlom neked. Viszont mivel Erasmussal akarsz kimenni, ezért sok függ attól is, hogy milyen egyetemekkel van kapcsolata az ELTE-nek. Egy fél évre Róma vagy Milano jó hely lehet, és ne legyünk naivak, ez az idő nem csak a tanulásról fog szólni... de ott élni és tanulni több évig az más tészta... :D Itt egy link a tavalyi rangsorról a te szakterületeden: [link]


Itt Ferrara szerepel az első helyen, bár ha engem kérdezel ezek a rangsorok elég furcsák, most pl. Ferrara az első, de lehet jövőre már csak a közép mezőnyben végez, szóval nem igazán értem, hogy hogy állítják össze.

Szóval próbálj meg informálódni az egyetemekről akikkel az ELTE-nek kapcsolata van és próbálj meg ez alapján dönteni,esetleg beszélgess volt Erasmusosokkal is. :)

Ha pedig bármiben szükséged lenne segítségre szólj nyugodtan.

Sok sikert! :)

( Egyébként engem is felvettek az ELTE-TTK-ra anno, de én a szkippeltem az olasz orvosi miatt :))

2016. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!