Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes biológia-földrajz...

Érdemes biológia-földrajz tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés
biológia , földrajz , továbbtanulás , egyetem , tanár

2016. aug. 3. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mármint milyen szempontból? :D
2016. aug. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt Te tudhatod, neked érdemes-e.
2016. aug. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd igen. Viszont ha többet akarsz keresni, célszerű lenne középiskolában, inkább gimiben elhelyezkedni. Munkahelyed biztos, hogy lenne, egyre kevesebb a biológia tanár, viszont a biológia mellé érdemesebb lenne kémia, vagy fizika szakot választani. Főleg mivel a biosz-kémia, biosz-fizika szakos tanárok vannak a legkevesebben, már csak azért is, mert mindenki úgy gondolkodik, hogy akkor már inkább nem tanár, hanem orvosi, vagy valami ezekkel foglalkozó terület. A föci körül elég instabil a helyzet mostanában, lehet, hogy nem is lesz már.
2016. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Pont ezért ilyen magas idén az ELTE-n a ponthatár biosz-fizika szakos tanáron (480!!!!). Mármint azért, mert a sok diák, aki orvosira készült, úgy gondolkodott, hogy ha nem veszik fel oda, akkor majd ugyanerre a szakpárra épülő tanári képzésre úgyis felveszik. Csak sokan nem jutottak be, ezért magasabb lett a pontszám.
2016. aug. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Viszont ha többet akarsz keresni, célszerű lenne középiskolában, inkább gimiben elhelyezkedni."


- Miért? A fizetést a végzettséghez szabják, középiskolában legfeljebb érettségiztetéssel lehetne többet keresni, de arra pont nem ezek a szakok a legalkalmasabbak.


"A föci körül elég instabil a helyzet mostanában, lehet, hogy nem is lesz már."


- Nem értem, minek kell riogatni. Csak arról volt szó, hogy szakgimnáziumokban szűnne meg.

2016. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5. Igen, valóban végzettséghez szabják, de általában egy gimnázium jobb anyagi helyzetben van mint egy szakiskola, vagy szakmunkásképző. Pl. egy iskola ajánl X összeget neked, eszed-eszed, nem-nem... Egy gimi többet tud ajánlani. Különben egyáltalán nem riogatás kedves előző, beszélgettem földrajz szakos tanárokkal és csak jobban tudják mint te, azt mondták bármi elképzelhető, akár jövőre sem lehet már. Nagyon neves iskola földrajz szakos tanárai...
2016. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Pont ezért ilyen magas idén az ELTE-n a ponthatár biosz-fizika szakos tanáron (480!!!!). Mármint azért, mert a sok diák, aki orvosira készült, úgy gondolkodott, hogy ha nem veszik fel oda, akkor majd ugyanerre a szakpárra épülő tanári képzésre úgyis felveszik. Csak sokan nem jutottak be, ezért magasabb lett a pontszám."


:D Nem, tévedsz. Azért lett ilyen magas a ponthatár, mert egyetlen ember jelentkezett első helyen ide. Akinek történetesen 480 pontja volt. Ő volt az utolsó a "rangsorban", akit felvettek, ezért az ő pontszáma lett a ponthatár.


[link]


/itt: ELTE --> ELTE-TKK --> 2016/Á --> lejjebb görgetve biológia-fizika --> első helyen megjelölt/



A ponthatárokat nem úgy állapítják meg, ahogy gondolod. Hanem az egyetem kijelöli,hogy hány embert tud felvenni a szakra (de ez a tanárinál kicsit összetettebb, a rengetegféle szakpár miatt, mindegy, az egyszerűség kedvéért tekintsünk el ettől). Mondjuk 100-at. Jelentkezik erre a szakra 108 ember. Mivel 100-at tud felvenni, annyit fel is vesz (itt is van egy kis gikszer pontegyenlőségek miatt, de ezt is hagyjuk), és a 100. ember pontszáma lesz a ponthatár. Ugye azt a szegény 8-at nem vette fel, és az ő pontjuk a 100. pontszáma alatt van.

Azonban, ha erre a 100 helyre csak 2 ember jelentkezik, akik közül az egyiknek 499, a másiknak 367 pontja van, akkor az egyetem mindkét embert fel tudja venni (már, ha az államilag meghatározott pontszámot elérik, de most ettől is eltekinthetünk, mert az a tanárin nevetségesen alacsony), és a 2. felvett ember pontszáma lesz a ponthatár. Azért, mert nem jelentkezett oda több ember, de az oda jelentkezett 2 embert fel tudta venni.

2016. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!