Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Orvosi egyetemek Angliában...

Orvosi egyetemek Angliában vagy Írországban milyenek egy magyarnak?

Figyelt kérdés
Angliába vagy Írországba költözünk, ott kellene folytatnom a tanulmányaim. Orvosi egyetemre szeretnék jelentkezni, de a SOTE már nem jön szóba. Mi kell az ottani egyetemhez? A nyelvvizsga nem akadály. Tudom, hogy jobban járnék az itthoni egyetemmel, de sajnos költözünk. Melyikek azok az egyetemek ebben a két országban, ahova van esélyem bekerülni? (Oxford szerintem lehetetlen.) Hogy zajlik oda a jelentkezés? Minden érdekelne a témával kapcsolatban. Tippek, tanácsok. Köszönöm!

2016. aug. 22. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyagilag sokkal jobban jársz ha Magyarországon jársz orvosira. Ha csak nem akarsz kicsengetni 9000 fontot félévenként, igaz diák hitelből. Viszont egy nagy adóssággal kezded az életedet.

Ha meg Mo.n csinálod a dolgokat akkor szüleid könnyebben tudják fizetni.

2016. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha itthon érettségizel, azokat kint is elfogadják, általában követelmény a 4-5 átlag az érettségikben, és hogy egy vagy kettő emelt szintű legyen, mint itthon. Sok egyetemen van ezen kívül egy felmérő a tárgyi tudásról (biológia-kémia-fizika egyben) és esetleg szóbeli interjú az elit helyeken. Publikációk, versenyeredmények, sporteredmények jó pontnak számítanak.

Szerintem válaszd, ami legközelebb lesz hozzátok, orvosi diplomával mindenhol jól jársz. Vagy nézd meg az orvosik honlapját, stb. melyik a legszimpatikusabb. ("medical faculties uk" google keresés vagy ilyesmi biztos kiad egy listát) Ha kutatni szeretnél, nézd meg hol kutatják, ami a leendő szakterületed, hol mi a követelmény, mennyi a tandíj, stb. Egyébként ez utóbbi mindenhol vészesen sok lesz, legalábbis Angliában, Írországról nem sok mindent tudok, viszont úgy tudom, hogy van egy olyan program, hogy diákhitelednek csak töredékét kell visszafizetned, hogyha jó eredménnyel végzel. Ennek nézz utána. :)

Sok sikert! (Én a SOTE-n kezdek idén, így tapasztalatom nincs, csak én is nézelődtem anno az angliai egyetemek között.)

2016. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 23. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, jutottál azóta valamire?

Most nálam Írország játszik, csak a gondom az, hogy elvileg külön felvételi vizsgát kell írni hozzá (HPAT), amit csak helyileg lehet megírni. :/

2018. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!