Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan magyar, aki...

Van itt olyan magyar, aki külföldön tanulta meg az adott nyelvet? Pl. : Németországban tanulta meg a Német nyelvet? Már lassan bele bolondulok.

Figyelt kérdés

Már 1éve 8hónapja kint élünk a családommal.. Tudok valamennyire de nem merek beszélni.. Sokszor annyira sirhatnékom van hogy nem értem sokszor mit mondanak..

Ha van olyan ember aki kint tanulta meg a nyelvet az hogy csinálta? Nincsenek barátaim csak 2 magyar lány.. Már lassan bele dilizek ebbe.. Ráadásul mindjárt iskola kezdés mert itt kint 12.-én kezdödik és úgyan annyi nyelvtudással kezdem el a végzős évem amilyen ezelőtt volt.. Kérlek adjatok tanácsot..

15/L



2016. szept. 2. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon furcsa amit írsz... Ha már egy éve és 8 jónapja kint élsz akkor minimum! középfokon kellene beszélned a nyelvet a suli miatt. Anyanyelvi környezetben napi alapjáraton 5 óra szorozva heti 5 nappal az 25 óra tömény német barátok között is. Hogyhogy nem fejlődsz vagy mersz beszélni?

Mi két éve élünk angliában de mindkét sulis gyerekem anyanyelvi szinten beszél angolul. A kisebbik egyáltalán nem beszélt angolul, a nagyobbik alapfokról indult amikor kiköltöztünk.

2016. szept. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Németül nézd a Tv-t, olvass német nyelvű könyvet, blogot..stb.
2016. szept. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első, attól hogy hallgatom még nem tanulok meg anyanyelvi szinten beszélni.. Nyílván a te gyerekeid, -ha tegezhetlek- Ők biztosan beszéltek már az elejétől kezdve én viszont nem, sokszor beülök órára és vagyok...
2016. szept. 6. 16:15
 4/10 anonim ***** válasza:

"sokszor beülök órára és vagyok..."


Na igen, valamit tenned is kene. Magatol nem fog a fejedbe menni a nyelv.

2016. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kezd el tanulni a nyelvet otthon. szerintem magabiztosabb lennél, ha tudnád hogy te igenis tanulsz, és próbálod meg minden. egyébként ha az alapokat tudod akkor nincs mitöl félned. már kbre megtudod értetni magad másokkal, és indulhat is a beszélgetés. attól ne félj, hogy meg kell szólalnod, gondolj csak arra, hogy ha nálunk egy nem magyar magyarul kérdez valamit nem angolul(akár kézzel-lábbal) már értékeljük hogy ennyit tud, és a mi anyanyelvünkön szólal meg. ( legalábbis én értékelem). meghát ök is tanulnak gondolom nyelvet, nekik is van olyan nyelv amit nem beszélnek, nem fognak hülyénel nézni mert neked ez a magyar (mármint az anyanyelved) nekik meg a német. csak kezd el(tudom, az a legnehezebb) aztán egyre könyebb lesz :) bátorság!
2016. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó. Igen igazad van és tudod mi a vicc? Hogy nagyon rendes osztálytársaim és osztályfönököm van akik ha rettentő hülyén mondanám el a legegyszerűbb szót, akkor sem nevetnének ki. Sőt segítenének. Tudom mert az Osztályfönök mindig mellém ültetett egy csoportos feladatnál egy nagyon aranyos lányt aki tényleg mindent elmagyarázott. Igazából ez az én hibám mivel tudom hogy nem nevetnének ki mégsem beszélek.. Pedig tisztában vagyok vele hogy csak így fogok tudni megtanulni. Rávettél és én is ráveszem magam hogy mosttantól ha elkezdődik ez az év, beszélgessek és nyíljak meg az osztálytársaimmal szemben és szerezzek barátokat, hisz van itt több magyar is akik ugyan így német barátaitól tanultak meg. Hisz nem várhatom azt hogy egyik reggel felkelek és hopp tudok németül..

Most is 8évvégén hihetetlen rosszul zártam az évem.. Pedig igen is megvan az eszem hozzá, mert Magyarországon is 4 es simán megvoltam.

Tényleg köszönöm a válaszod. Nagyon örülök neki. :)

2016. szept. 6. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira vészes, én is vettem részt nyeltanfolyamon és voltak ott olyanok, akik szintén 1 és fél éve élnek kint, de még alap dolgokat sem tudnak nehézségek nélkül mondani. 2 év után A2es szint csak úgy valahogy rengeteg segítséggel ment nekik.
2016. szept. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia. Én 4 hónapja jöttem ki 0 német tudással (angolból egy középfokon vagyok). Mindent fordítok, szótározok és úgy tanulom az anyagokat, hogy akkor már értem is. Mint mikor angolból kellett szöveget tanulni, csak most németből. Már meg merek szólalni (pedig mindenki azt mondta, hogy fél év minimum kell), én is nagyon féltem, hogy úristen mi lesz, nem fogják érteni. De, ha valamit el akarsz mondani, gondold át, nézz utána a szónak, írd le, majd mond el. Utólag nézve én is rengeteg nyelvi hibát löttem el, és még lövök is, de megértik, mosolyognak és segítenek. Rengeteg hiányom van még nekem is, de ha valamit közölni akarok, akkor nehezen de elmondom. A barátok majd alakulnak (Csak szólok, nekem meg itt nincs is olyan barátom, akivel bármikor össze tudok futni). Van mikor nekem is egy óra el megy, amikor full nem értek csak kötőszavakat, de fülelek és külön szoktam jegyzetelni. Sok sikert :) Ha van még bármi, amibe tanácstalan vagy szólj :) (Nálatok nincs Deutschkurz?)

10-es vagyok 18/L

2016. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Előző vagyok. Le maradt a pont: 10.-es vagyok
2016. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, de van Deutschkurz. Úgy volt hogy mikor kijöttünk, beraktak egy ilyen nyelvtanulós osztályba, abból van 2 osztály, a kezdők és a haladók, miután át tettek a haladóba a tanárnőm egyszer csak úgy gondolta hogy akkor most már át tehet rendes osztályba és azóta vagyok így... :) Nagyon örülök hogy te ilyen jól haladsz, megfogadom a tanácsaid, remélem segíteni fognak :)
2016. dec. 10. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!