Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban tanuló magyarok...

Meghallgatlak kérdése:

Németországban tanuló magyarok! Ez valóban így van?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy Németországban a külföldi tanulókat olyan iskolába rakják be ahol csak bevándorlók vannak. Ez eléggé aggaszt,mivel szeptemberben költözünk. Nem szívesen lennék velük összezárva mindennap. Ez tényleg így van?

2016. máj. 3. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a bevándorló irtózik a bevándorlóktól...
2016. máj. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert Te mi vagy Németországban, ha nem bevándorló?
2016. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban járok iskolába. Először egy olyan suliban voltam, ahol csak német osztálytársaim voltak. Elég kimért és karót nyelt volt mindenki. Most egy olyan iskolába járok, ahol a tanulók kb. fele más nemzetiségű, és itt már azért jobban érzem magamat . A tanárok és a diákok is jobban elfogadják, ha egy német szót nem tudok, vagy nem értem őket. Itt valahogy közvetlenebb, kedvesebb mindenki egymáshoz. A németeknél meg csak olyan felszínes , rideg mindenki. Amúgy az osztályomban nincsen menekült. Török, orosz, bosnyák, szerb, szlovák, egy francia és egy magyar van az osztályban velem együtt. 9 német mellett. A szlovák osztálytársam tud pár szót magyarul :) én meg csak annyit szlovákul, hogy djákujem :)

Hidd el, jobb az, ha a "sorstársaiddal" vagy.

2016. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kortol fugg. Nekem a fiam a legelso naptol a rendes osztalyba kerult nemetek koze, bar elsos volt. Par honapig szornyu volt neki, de ma jo.
2016. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!