Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek ostobaság, vagy...

Szerintetek ostobaság, vagy megoldható lenne? Ha igen, hogy kezdjek neki? (külföldi továbbtanulás, bőv. Lentebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval lenne egy tervem a jövőmre nézve, amit mindenképp meg szeretnék valósítani, mégpedig, hogy angol-német szakos tanárként szerezzek diplomát, Finnországban. Az első kérdés az, hogy szerintetek ez egy értelmes álom, vagy sületlenség és vessem el? Tudni kell, hogy én nagyon szeretnék odakint tanulni az egyetemi éveim alatt (lehetőle nem erasmussal, hanem úgy végig), de a családom egyik ismerőse azt mondta, hogy h.lyeség kimenni Finnországba egy tanári szakot elvégezni. Nem kételkedem abban, hogy a tanári képzés itthon is színvonalas, nem erről van szó! Illetve tisztában vagyok azzal is, hogy odakint erre a szakra tíz- meg hússzoros túljelentkezés van.

A kérdésem másik része az, hogy hol kezdhetném el a keresgélést egyetemek és (pl felvétellel kapcsolatos) információk után kutatva? Tud valaki esetleg valami kiindulási pontot adni? Megpróbáltam elkezdeni keresgélni, de nem találtam semmit, így még azt sem tudom, hogy miből milyen szintű (közép/enmelt) érettségit kell tennem, illetve, hogy finn nyelvből kell-e az emelt szintű nyelvvizsga.

Van valakinek tapasztalata esetleg?

(Nem csak Finnország felelne meg, bár nekem az lenne a legjobb, ugyanakkor például Dánia vagy bármelyik másik skandináv ország megfelelne. Ha valaki tud róluk mondani bármit, az légyszi írjon!) Még annyit, hogy szerintetek mennyi idő alatt tudnám megtanulni a nyelvüket úgy, hogy jól megértessem magamat? Valamint (ha oktatás nem folyik angol nyelven - mert ilyenről is hallottam) hogy megértsem a tanórák anyagát?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. szept. 5. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos azt tapasztaltam Dániába való jelentkezésem (majd felvételem:)) során, hogy a tanári szakok csak dánul vannak, ami teljesen érthető szerintem, minek nekik egy pl. angol nyelvű angol-német szakos tanár a dán iskolákba? Tehát ha Finnországban szeretnél tanárnak tanulni, azt finnül fogod megtenni és a felvételhez beszélned kell finnül, ha egyáltalán vesznek fel külföldieket. Nézz ki pár iskolát, és nézd meg a honlapjukat, dobj nekik egy e-mailt.


A külföldi tanulás alapvetőleg nem hülyeség, persze ezt úgy mondom, hogy én is épp most rajzolom a holnapi design-workshopra a "házit" egy dán egyetemen tanulva, tehát elfogult vagyok. De ha a dánokkal kapcsolatosan vannak kérdéseid, lőj egy privátot, nem teregetem ki az ilyeneket így :)

2016. szept. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ, írtam privátot :) Persze további válaszokat is várok még, kíváncsi vagyok, ki mit gondol.
2016. szept. 6. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!