Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esély arra, hogy felvegyen...

Van esély arra, hogy felvegyenek külföldi (skandináv) tanárképző egyetemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy tanár szeretnék lenni (gondolom ez nem volt meglepő :D) és szeretnék külföldi egyetemen tanulni. Azért külföld, mert láttam olyan egyetemi képzést (dán) ami nemzetközi diplomát adna... Tehát gondolom Dániától kezdve Magyarországon és Szlovákián át Palesztináig az használható, nem? Javítsatok ki, ha tévedek, de légyszi senki ne h.lyézzen le, hogy ezt még nem tudom!

Leginkább a nyelv (német, angol) a technika (ha van ez vagy bármi ehhez hasonló arrafelé) és a történelem szak érdekelne. Most kilencedikes vagyok (voltam). Sajnos év végén németből csak négyes leszek (90% még van hátra egy TZ) a töri tanárunk meg finoman szólva is nem tanít rendesen, nagyon lassan haladunk, de persze ha igazán akarnám, odatehetném magam és tanulhatnék magamtól is. Tervezek ezekből a tárgyakból faktot. (Technikából nem, mert azunk nekünk nincs, csak az alattunk járó évfolyamoknak, annak majd még utána járok, ne itt ragadjunk le.)

Úgy hallottam, hogy a skandináv országokban (Dánia, Svédország, Norvégia, Finnország) tanárszakon van erős túljelentkezés. Ez igaz? Ez esetben emelt ötös érettségin, nyelvvizsgán, magas felvételi pontszámon és valamilyen (értelemszerűen minél magasabb) szintű nyelvtudáson kívül mire van még szükségem? Pénzre, gondolom... Ösztöndíjra fogok tudni pályázni?

Tud valaki valamit erről? Esetleg valaki tanul külföldön?



2016. jún. 5. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jövőre kezdek Dániában E-design szakon. Írhatsz nyugodtan privát üzenetet, én már végigjártam ezt az utat és szívesen adok tanácsot :)


A leírásod olvasva, túlreagálod. Egy egyetemet sem fog érdekelni a kilencedikes évvégid, akármilyen dícséretes is. A 10-11. évvégi eredményeim küldtem el azt hiszem, és még most fogom a 12. évit, amint megkapom a bizim. Volt benne hármastól ötösig, olyan 4.3 körül lehet az átlagom, bár idén ráhajtottam és 4.8 körülre felhúztam. Ha odateszem magam szóbelin minden érettségim ötös lesz, angolból van egy 95%-os emelt érettségim és felső nyelvvizsgám, a német eredményeit még várom. De ez a dán felvételinek csak egy aprócska része volt, azért kellett nekik a bizi, hogy nem bukdácsolok-e, valamint, hogy megvan-e az óraszámom angolból (nagyon minimális kell). Ami lényegesebb az a motivációs leveled, viszgamunka (bár tanárszakra nem hinném, hogy van) és az interjú, ha tartanak. Nekem volt mind és nagyon szimpatikusak és kedvesek voltak. :)


A tanárszak tényleg necces, nem tudom, van-e egyáltalán angol nyelven. Én először Svédországot, majd Dániát nézegettem, nekem is volak tanári ambícióim, de ha jól emlékszem, nem sok sikerrel jártam.


Hirtelen ennyit tudtam, írj nyugodtan, válaszolok, amire tudok. :)

2016. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!