Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik gimnáziumot válasszam?...

Melyik gimnáziumot válasszam? (Ausztria)

Figyelt kérdés

Szóval két helyre is felvennének, az egyik egy állami reálgimnázium, igazából ide húz a szívem, a másik egy vallásos (keresztény) privát gimnázium, ahol az osztályba csak fiúk járnak (a vallásosság mellett ez még jobban zavarna), viszont ebbe az iskolába az osztrák 'elit' gyerekei járnak, talán kapcsolatépítés miatt ez lenne jobb (viszont lehet kellemetlenül érezném magam 'bevándorló gyerekként' és hogy anyagilag se úgy állunk.. nem tudom melyiket válasszam.. a jövőmet is fontosnak tartom, de ki is szeretném úgymond élvezni az utolsó gimis éveket, nem a templomban imádkozni egy rakás fiúval :D ti mi mellett döntenétek?


16F



2016. szept. 5. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hogy álltok anyagilag,mit engedhetsz meg magadnak. Nem kell erőltetni a dolgokat, ha kevés lenne rá a pénzetek. Ha szeretsz, illetve akarsz és tudsz tanulni és van rá pénzetek, akkor az elit gimi. Szerintem a többi dolog ott sokaknak csak formaság. Egyébként meg az állami. Az se lehet rossz. Tanulni nyilván ott is kell.
2016. szept. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jól megy a tanulás, szeretek tanulni, érdekel a sulim. Szerencsére az elit gimi anyagilag nem jelentene gondot (szinte jelképes összeget kéne fizetni, szüleim támogatnának itt is), viszont félek, hogy egyáltalán nem találnám a helyem, és nem szeretném szarul érezni magam, és az állami gimi is minimum annyira felszereltnek tűnt, max a színvonal kicsit alacsonyabb lehet
2016. szept. 5. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egyértelműen a reál gimi! Ha zavar a vallásosság, csak érdekből ne menj keresztény suliba! Kapcsolatépítésre bőven lesz lehetőséged később is, most inkább tanulj olyat, ami valóban érdekel! Én biztosan a gimit választanám :)
2016. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) jöhetnek még válaszok:)
2016. szept. 6. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!